استفاده از آیفون در حین استفاده از ماسک باعث مکیدن کمتری می شود – Geek را مرور کنید


یک آیفون با ماسک صورت و ساعت اپل.
جاستین دوینو

پس از گذشت دو سال از کووید، اپل بالاخره پشتیبانی از ماسک را به Face ID اضافه کرد. آخرین به‌روزرسانی بتا iOS (نسخه ۱۵.۴) شامل تنظیمات Face ID برای استفاده کنندگان از ماسک می‌شود. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به “اصلاح” سال گذشته است که به شما اجازه می دهد به آرامی اگر Face ID ناموفق بود، قفل گوشی خود را با اپل واچ باز کنید.

اپل هشدار می دهد که Face ID زمانی که فقط تمام صورت ها را اسکن می کند دقیق تر است. با این حال، اگر در حین بیرون رفتن از پوشش صورت استفاده می کنید، حالت ماسک یک ضرورت است (مگر اینکه بخواهید مانند یک غارنشین پین تایپ کنید). این ویژگی همچنین می تواند به کاربران در آب و هوای سرد کمک کند هنگام پوشیدن روسری، ماسک دویدن و سایر لوازم جانبی دنج قفل آیفون خود را باز کنند.

برای فعال کردن حالت Face ID mask، به تنظیمات بروید و “Face ID & Passcode” را انتخاب کنید. برای این ویژگی نیازی به اسکن مجدد چهره خود ندارید و می توانید هر زمان که بخواهید حالت ماسک را غیرفعال کنید. قابل ذکر است که حالت ماسک با Apple Pay، ۱Password و سایر برنامه ها نیز کار می کند.

فقط یک مشکل وجود دارد مانند MacRumors یادداشت ها، حالت ماسک Face ID فقط با آیفون ۱۲ و ۱۳ کار می کند. ما مطمئن نیستیم که آیا این یک محدودیت دائمی است یا اپل قصد دارد این ویژگی را در آینده به آیفون های قدیمی اضافه کند.

حالت ماسک Face ID باید با به‌روزرسانی iOS 15.4 اپل عرضه شود. باز هم، در حال حاضر فقط در نسخه بتای iOS 15.4 در دسترس است.

منبع: MacRumorsرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر