استارلینک با خطوط هوایی شریک می‌شود تا اینترنت بهتری را در حین پرواز ارائه دهد


وای‌فای در حین پرواز یکی از خدمات درخواستی مسافران پرواز برای اتصال به اینترنت حتی در ارتفاعات بالا بوده است. در حالی که در برخی از خطوط هوایی خدمات وای فای در طول پرواز برای مسافران وجود دارد، با توجه به پرداخت چند دلار اضافی، سرعت اینترنت به هیچ وجه به سرعت ایده‌آل نمی‌رسد. و خوب، استارلینک اسپیس ایکس قصد دارد به زودی اینترنت باکیفیتی را به کاربران در حین پرواز ارائه دهد.

Starlink به زودی خدمات Wi-Fi بهبود یافته در پرواز را ارائه می‌دهد

طبق گزارش اخیر، SpaceX ایلان ماسک چند معامله با شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه سرویس اینترنت ماهواره‌ای Starlink به پروازکنندگان آغاز کرده است. این شرکت اخیراً قراردادهایی با خطوط هوایی هاوایی و هواپیمایی چارتر JSX برای ارائه خدمات Wi-Fi Starlink در پروازهای خود منعقد کرده است. در حالی که جزییات مالی این همکاری‌ها همچنان مخفی مانده است، هر دو شرکت هواپیمایی اعلام کردند که در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات Wi-Fi در پرواز به صورت رایگان به مسافران هستند.

اکنون شایان ذکر است که مدتی است که ایده ارائه وای‌فای بهبود یافته در هواپیما در ذهن مدیران Starlink بوده است. اوایل سال گذشته، جاناتان هافلر، معاون Starlink در SpaceX، گفت که این شرکت در حال توسعه یک محصول هوانوردی است و “در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی است.”

پس از انجام معاملات و راه اندازی وای فای استارلینک در هواپیما در هواپیما، هوفلر اظهار داشت که این یک پیشرفت قابل توجه برای سرویس وای‌فای در پرواز خواهد بود. با این حال، شایان ذکر است که Starlink هم در بخش نظارتی و هم در بخش محصولات، کار زیادی دارد.

همانطور که ممکن است بدانید، این شرکت در تلاش است تا خدمات اینترنت مبتنی بر ماهواره خود را در کشورهای بزرگ نیز گسترش دهد و Reliance Jio رقابت بزرگی را به وجود آورده است. با این حال، اگر شرکت تحت حمایت ایلان ماسک بتواند با موفقیت وای‌فای در پرواز را قبل از رقبای خود ارائه دهد، می‌تواند دست برتری نسبت به سایر شرکت‌ها داشته باشد و در بازار بالقوه میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری کند.

در مورد در دسترس بودن وای‎‌فای استارلینک در حین پرواز، JSX اشاره کرد که قبلاً آزمایش این سرویس را آغاز کرده است و در نظر دارد تا اواخر امسال آن را برای ناوگان خود عرضه کند. از سوی دیگر، خطوط هوایی هاوایی هنوز در “مراحل اولیه اجرا” است. با این وجود، این شرکت انتظار دارد سال آینده وای‌فای Starlink را روی برخی از هواپیماهای خود نصب کند.

بنابراین، نظر شما در مورد ابتکار Starlink برای ارائه سرویس Wi-Fi بهبود یافته در پرواز چیست؟ آیا فکر می‌کنید این شرکت بتواند به وعده خود عمل کند؟ نظرات خود را با ما در دانوتک در میان بگذارید.