از رقابت منفی بین دو خودروساز بزرگ کشور پرهیز کنید


همزمان با امضای ۶ تفاهم نامه بین ایران خودرو و سایپا، اعلام شد؛

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در شرایط ایجاد فضای رقابتی در صنعت خودرو در جهان، بزرگترین خودروسازان کشور بدون اتحاد استراتژیک و ایجاد نمی توانند بقای خود را در بازارهای داخلی و منطقه ای تضمین کنند. زمینه های مشترک همکاری

به گزارش پارچین خودرو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشست امضای شش تفاهم نامه همکاری با سایپا که به میزبانی شرکت توسعه سرمایه گذاری ایران خودرو برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، امضای این تفاهم نامه اتفاقی تلقی شد. . در یادداشتی به مناسبت هفته مبارک و خجسته وحدت آمده است: در شرایط کنونی تشکیل این اتحاد بین خودروسازان گامی بلند در راستای سیاست های کلان اقتصادی کشور و به عبارتی آغاز تحول در کشور خواهد بود. حوزه کیفیت، کاهش هزینه و تنوع محصول در صنعت خودروسازی.

مهدی خطیبی ائتلاف راهبردی ایران خودرو و سایپا را که هدف و آرزوی دیرینه صنعت خودرو کشور بوده است را مسیر درستی در توسعه این صنعت عنوان کرد و گفت: باید قدرت و کیفیت را افزایش دهیم. از این. اتحاد با برنامه ریزی مناسب هر روز و با انعطاف پذیری بیشتر سازه های صنعتی. بیایید قدم به قدم با خودروسازان بزرگ جهان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تشکیل این اتحاد استراتژیک به عنوان حلقه مفقوده صنعت خودرو طی سال های گذشته هنوز حل نشده است، تصریح کرد: ثمره پروژه اتحاد دو شرکت خودروسازی و امضای تفاهم نامه را می دانیم. همکاری در واحد هفته به فال نیک گرفته ایم و امیدواریم به نتایج موثری در جهت افزایش رضایت مشتریان دست یابیم.

خطیبی اهداف و برنامه های توسعه ای اتحادیه را راهگشای مشکلات و کاستی های موجود دانست و گفت: در حوزه قوای محرکه، تدارکات، دفاتر خارج از کشور و خدمات پس از فروش اقدامات مهمی انجام شده است و این مهم است. بیانگر شکل گیری فرهنگ مشارکت در خودروسازان کشور است

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: ایران خودرو و سایپا سرمایه های ملی در اختیار مردم هستند و اهداف و راهبردهای مشترکی را دنبال می کنند.

وی با تاکید بر پرهیز از رقابت منفی خودروسازان گفت: با اصلاح این تفکر مسیرهای روشنی خواهیم داشت و در این گام بزرگ، شرکت های تابعه دو خودروساز می توانند همکاری هماهنگ و مهندسی در حوزه محصول را آغاز کنند. توسعه با نزدیک شدن به یکدیگر و مطمئناً تأثیرات آن در آینده نزدیک ظاهر خواهد شد.

در این مراسم قراردادهای همکاری سایپا و شرکت های تابعه ایران خودرو توسط مدیران عامل این شرکت ها امضا و با حضور مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و گروه صنعتی ایران خودرو مبادله شد.

مهرکام پارس ایران خودرو با پلاسکوکار سایپا، درخشان ساز ایران خودرو با پلاسکوکار سایپا، ریخته گری آهن ایران خودرو با مالیبل سایپا، ریخته گری آلومینیوم ایران خودرو با مالیبل سایپا، گستر ایران خودرو با لیزینگ رایان سایپا و شرکت مهرکام پارس ایران قرارداد امضا کردند. قرارداد همکاری با سایپاآذین

اهداف اصلی توسعه همکاری سایپا و ایران خودرو شامل تولید اقتصادی محصولات و قطعات با پوشش ظرفیت مازاد شرکت ها، توسعه مراکز کسب فناوری در زنجیره تولید، تامین و مدیریت قطعات، تجهیزات و خدمات می باشد. در صنعت خودرو و بهینه سازی منابع با هدف کاهش هزینه ها. تکمیل، نوسازی تکنیک های تولید عملیاتی، به اشتراک گذاری توانمندی های مهندسی و تخصص و افزایش عمق ساخت داخل محصولات و قطعات با هدف افزایش کیفیت و کاهش نرخ ارز.

رویکرد تعاملی مدیران عامل دو خودروساز بزرگ بر اساس ترسیم نقشه راه همکاری مشترک، عواملی چون استفاده از توانمندی های دو خودروساز، کاهش قیمت تمام شده بر اساس ارتقای کیفیت محصولات و قطعات، تکمیل زنجیره تامین و تولید و همگام سازی با فناوری های پیشرفته و این امر باید مورد تاکید مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا باشد.