ارزیابی تامین کنندگان ایران خودرو بر اساس ۴ شاخص


سابکو اقدامات گسترده ای را برای بهبود رتبه تولیدکنندگان بر اساس چهار شاخص ارزیابی شامل مهندسی، ساخت و ساز، تولید، تدارکات و عملکرد کیفی انجام داده است.

به گزارش پارچین خودرو، ساپکو به منظور دستیابی به اهداف طرح تست قطعات بر اساس پارامترهای طراحی خودرو و اهداف قیمتی، در یک فرآیند جامع و مستمر اقدام به ارتقای تولیدکنندگان به منظور حفظ عملکرد سازندگان گرید A و ارتقای گرید B و C کرده است. تولید کنندگان در برنامه کسب و کار.

بر اساس این گزارش، همزمان با انجام اقدامات بهبودی مختلف از جمله اعلام هشدار کاهش رتبه به تولیدکنندگان، صدور کارت زرد و قرمز برای خطاهای کیفی، اجرای بلوک‌ها و جریمه‌ها و ارجاع موارد کیفی یک کلینیک کیفیت.تامین کنندگان و در قالب دستورالعمل هایی برای تشویق و جلوگیری از تامین کنندگان، اقداماتی را برای ارتقای رتبه تامین کنندگان انجام داده اند.

بر این اساس، سازندگان شبکه تامین ساپکو برای ارتقای رتبه C باید دارای سه شرط گواهینامه استاندارد مشخصات فنی معتبر، بهره مندی از عملکرد مناسب در دو بعد کیفی و لجستیکی و کسب امتیاز ارزیابی مناسب جهت ارتقای درجه C باشند. سازندگان در طبقه بندی سیستم SABCO. در دستور کار قرار گرفته و با تشکیل کمیته های بررسی مشکلات با همکاری گروه های تامین و هم افزایی مدیران تضمین کیفیت، بهبود عملکرد کیفیت توسط تولیدکنندگان در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است از بهمن ماه ۱۴۰۰ تا پایان خرداد ۱۴۰۱ با اجرای دستورالعمل ارزیابی جامع پویا تامین کنندگان، در راستای طرح تحول کیفی ایران خودرو و برای جلب رضایت حداکثری مشتریان، فرآیند ارتقاء رتبه تامین کنندگان انجام شده است. به‌سرعت خارج می‌شود و تا پایان مهرماه آینده، اهداف این طرح بر اساس برنامه هدف‌گذاری شده محقق خواهد شد.