ارزش پیوند اجتماعی برای سالمندانسلامت شرکت، مراقبت های بهداشتی، ارتباط اجتماعی | نوشته شده توسط ملانی مک مولن | ۲۱/۰۷/۲۲ | ۴ دقیقه برای خواندن

پیوند اجتماعی برای سلامتی و تندرستی در هر سنی ضروری است و ممکن است برای ارتقای سلامت در مراحل بعدی زندگی بسیار مهم باشد. افراد مسن بیشتر در معرض خطر انزوای اجتماعی هستند زیرا احتمال بیشتری دارد که با عواملی مانند تنها زندگی کردن، از دست دادن خانواده یا دوستان و بیماری مزمن مواجه شوند. و در محیط فاصله‌گذاری اجتماعی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، نیاز به فکر کردن به راه‌های جدید برای حفظ ارتباط و فعال ماندن از نظر فیزیکی بیشتر با چالش مواجه هستیم.

بیایید نگاهی گذرا به ارزش حفظ روابط اجتماعی بین اعضای مسن‌تر و نقشی که تماس اجتماعی می‌تواند در ارتقای یک زندگی سالم، چه از نظر روحی و چه از لحاظ جسمی، داشته باشد، بیندازیم.

پیوند اجتماعی کیفیت زندگی افراد مسن را بهبود می بخشد

بر اساس یک گزارش عمیق در مورد سالمندی و سلامت از سازمان بهداشت جهانی، ارتباط اجتماعی کلیدی است که افراد مسن را قادر می‌سازد تا با موفقیت بیشتری پیر شوند. ماندن در تماس اجتماعی ممکن است به مزایای سلامتی مثبت منجر شود، از جمله:

  • پیشگیری از بیماری
  • میزان کمتری از اضطراب
  • سیستم ایمنی قوی تر
  • و عملکرد شناختی را بهبود بخشد.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که پیوندهای اجتماعی قوی تر نه تنها با شانس بهتر برای سالم ماندن، بلکه با افزایش طول عمر همراه است. به طور خاص، یک مطالعه با بیش از ۳۰۸۰۰۰ شرکت‌کننده نشان داد که شرکت‌کنندگان با پیوندهای اجتماعی قوی ۵۰ درصد احتمال بقای خود را در سن، جنسیت و وضعیت سلامت اولیه افزایش می‌دهند.

پیوند اجتماعی جزء مهمی از سلامت روان است

ارتباط اجتماعی یک عامل مثبت است که به رفاه کمک می کند و مطالعات نشان می دهد که بین سلامت روان و سطوح ارتباط رابطه وجود دارد. در نظرسنجی AARP، افراد میانسال و مسن‌تر با مشکلات سلامت روانی، مانند اضطراب، افسردگی یا اختلال خلقی دیگر، بالاترین میزان تنهایی را داشتند. سالمندانی که انزوای اجتماعی یا تنهایی را گزارش کردند، ۴ سال بعد، پس از یک آزمایش پیگیری، عملکرد شناختی ضعیف تری را نشان دادند.

پیوند اجتماعی همچنین ممکن است به محافظت از سالمندان شما در برابر افسردگی در آینده کمک کند، حتی به جلوگیری از عود افسردگی کمک می کند. گزارش سازمان جهانی بهداشت تاکید می کند که “روابط متقابل برای احساس عزت نفس افراد مسن و به عنوان یک کاتالیزور برای مشارکت اجتماعی مداوم مهم است.” CDC همچنین ارتباط اجتماعی را به عنوان یکی از عواملی که ممکن است به جلوگیری از خودکشی کمک کند، شناسایی کرد، اثری که در همه گروه‌های سنی، از جمله افراد مسن دیده می‌شود.

چگونه پیوند اجتماعی را با فناوری تقویت کنیم؟

ارتباط ماندن برای همه ما مهم است و حتی برای سالمندان مهمتر است. اما چگونه سالمندان می توانند در تماس اجتماعی باقی بمانند؟ همانطور که همه ما در طول همه‌گیری COVID-19 کشف کرده‌ایم، فناوری راه بسیار خوبی برای کمک به پر کردن شکاف بین سالمندان و خانواده‌ها و دوستانشان ارائه می‌دهد.

دستگاه‌های پوشیدنی مانند دستگاه‌های Fitbit به سالمندان این شانس را می‌دهند که از طریق ویژگی Fitbit Community با دوستان، خانواده و گروه‌های همفکر خود ارتباط بیشتری برقرار کنند.

در برنامه Fitbit Community، سالمندان می‌توانند به گروه‌هایی با اعضایی با علایق مشابه بپیوندند، دوستان خود را به چالش بکشند، در رویدادها و کلاس‌های محلی شرکت کنند، از اخبار تناسب اندام مطلع شوند و دستور العمل‌های عالی و سالم بیابند. برای مثال، گروه Fit Seniors دارای ۹۶۰۰۰ عضو (بسیار پرانرژی!) است که می تواند برای هر فرد مسن دوز سالمی از جامعه پذیری، انگیزه و تعامل فراهم کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر