ارتباط تکان دهنده بین دهان و مغز او


ساده است – بهداشت دهان و دندان بهتر می تواند سلامت کلی مغز را بهتر نشان دهد.

همانطور که در مورد کتابم تحقیق کردم ، طول عمر رادیکال، بیشتر پیدا کردم مطالعات که مستقیماً ژنژیویت را با افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مرتبط می کند. ارتباط چیست؟ نوعی باکتری – P. gingivalis – عامل اصلی پریودنتیت است و اخیراً در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر پیدا شده است.

التهاب لثه یک عفونت شایع است. تخمین زده می شود که از هر 4 بزرگسال آمریکایی 3 نفر مبتلا به التهاب لثه هستند ، که اولین شکل بیماری لثه است. در صورت عدم درمان به موقع ، التهاب لثه می تواند باعث مرحله پیشرفته تری از بیماری لثه شود – پریودنتیت. علائم لثه شامل لثه های تحریک شده یا قرمز است که ممکن است هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن خونریزی کند.

پریودنتیت یک نوع پیشرفته بیماری لثه است که باعث عفونت شدید می شود که به بافت های نرم و استخوان های نگهدارنده دندان آسیب می رساند. با این حال ، کاهش توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند باعث از بین رفتن بافت و تورم لثه ها شود. همچنین می تواند مشکلات سلامتی قابل توجهی مانند آلزایمر ایجاد کند.

در آزمایش بر روی موش ها مطالعات شفاهی نشان داده شد P. gingivalis عفونت همچنین تولید آمیلوئید بتا را نشان می دهد ، پروتئین هایی که پلاک های آمیلوئید را تشکیل می دهند و می توانند ریشه بیماری آلزایمر در نظر گرفته شوند. محققان همچنین دریافتند که سموم آزاد می شوند P. gingivalis (به نام ژنژیپاین) در سلول های مغزی بیماران مبتلا به آلزایمر وجود داشت. این یافته نشان می دهد که بیماری آلزایمر ممکن است تا حدی نوعی عفونت مغزی باشد.

ارتباط دهان / بدن مهمتر از آن است که فکر می کنید. بهداشت دهان و دندان شما نشان می دهد که سلامت عمومی شما در حال حاضر چگونه است یا ممکن است بعداً چگونه باشد. به نظر می رسد که فکر کنیم سلامت دهان بر سلامت مغز تأثیر می گذارد ، اما این حقیقت دارد. سلامت دهان ، دندان ها و لثه ها می تواند تأثیر مستقیمی بر مغز ، کبد ، روده ها ، سیستم ایمنی بدن و بقیه بدن داشته باشد.

تمام مواد مغذی و پروبیوتیک هایی که وارد بدن می کنید از طریق دهان شما وارد بدن می شود و این دروازه ورود عفونت های باکتریایی از جمله P. gingivalisبه انتخاب رژیم غذایی مناسب ، مکمل های بهداشت دهان و دندان و مراقبت های روزانه سالم از اهمیت زیادی برای دهان ، سیستم ایمنی بدن و بدن شما برخوردار است.

در حال حاضر ، بیش از 600 گونه باکتری در دهان شما زندگی می کند و اینها به اصطلاح را تشکیل می دهند میکروبیوم دهانبه این میکروبیوم دهانی یکی از متنوع ترین جمعیت های اکولوژیکی در کل بدن است که حاوی بسیاری از باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و تک یاخته ها است. برهم زدن تعادل باکتری های لثه می تواند برای کل پریودنتال و در نتیجه سلامت کل بدن ما مضر باشد. درمان زودهنگام التهاب لثه می تواند از توسعه بیماری های شدیدتر پریودنتال مرتبط با بیماری آلزایمر جلوگیری کند.دیدگاهتان را بنویسید