ادویه جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذاهای تند و تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای تند و سس تند را در رژیم غذایی خود قرار می دهند نسبت به افرادی که غذاهای تند نمی خورند از سلامت و طول عمر بیشتری برخوردارند.

بنابراین پیش بروید ، فلفل بیشتری به تخم مرغ اضافه کنید ، عمر آن افزایش می یابد.

فلفل

تاریخچه انواع مختلف فلفل ها بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان در طول این سالها از ادویه جات ترشی جات و سس های تند استفاده کرده اند ، نه فقط برای طعم دادن.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر در اصل در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی استفاده می شده است.

امروزه بسیاری از ترکیبات غذایی سنتی هنوز در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع فلفل در جهان فلفل چیلی یا فلفل قرمز است که محبوب ترین ادویه بعد از نمک است. این نوع فلفل برای اولین بار در پرو ، مکزیک و سرخپوستان آمریکایی در 1000 سال قبل از میلاد در قرون 15 و 16 استفاده شد.

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند به کاوشگران دیگر نقاط اروپا ، آسیا و آفریقا معرفی شد.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند و محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. در همه سوپر مارکت ها یافت می شود.


مقالات مرتبط:

آیا فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (بر اساس علم)

فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

تمام فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند موجود در کپسایسین ، آب این فلفل ها هستند و تندی این فلفل ها نیز وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و از نظر علمی اثبات شده است که در بسیاری موارد موثر است ، مانند.
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا کمی درد را تحریک می کند ، اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. بنابراین ، کپسایسین معمولاً برای تسکین درد ، به ویژه برای درمان درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و برخی بیماریهای پوستی استفاده می شود.

اما فلفل تنها ماده ای تند نیست که سلامت شما را بهبود می بخشد

زردچوبه را بیشتر بشناسید

کورکوم این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شد و فواید زیادی داشت. ماده اصلی زردچوبه ، کارسینامین است که باعث پیشرفت برخی بیماریهای ویروسی در بدن می شود.

به تازگی نتایجی در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان داروی پیشگیری کننده در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که در فرهنگ هایی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند ، سرطان و حمله قلبی و همچنین انسداد جریان خون کمتر دیده می شود. غذاهای تند بخورید که عمر طولانی تری دارند

فلفل قرمز و سایر ادویه جات تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

باید بگوییم که علاوه بر تنگی نفس ، اکثر ادویه جات و سس های تند در واقع برای درمان یا پیشگیری از این بیماری ها استفاده می شوند.
رژیم غذایی سرشار از فلفل قرمز و دیگر کپسایسین و سایر ادویه های تند مانند زردچوبه سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید