احراز هویت بایننس چیست و KYC چیست؟


ممکن است از خود بپرسید چرا احراز هویت در بایننس مهم است؟ ابتدا باید بدانید که کلاهبرداری و جرایم مالی در دنیای ارزهای دیجیتال رایج است. این فعالیت های مجرمانه اثرات جانبی ناخواسته ای بر تراکنش های ناشناس و پیشرفت در فناوری بلاک چین داشته است.

و موارد زیادی از صرافی ها و بانک ها وجود دارد که به دلیل عدم اطلاع از جرایم مالی رخ داده در آنجا مانند پولشویی، تامین مالی تروریسم، معاملات غیرقانونی در بازار سیاه و بسیاری موارد دیگر به پرداخت جریمه های سنگین محکوم شده اند.

این نوع جرایم جدی ترس را در تمام پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال گسترش داده است، زیرا ماهیت ناشناس تراکنش‌ها مانع از آن شده است که صرافی‌ها بدانند مالک این دارایی‌ها هستند.

علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و معتقدان سرسخت در اقتصادهای غیرمتمرکز ادعا می کنند احراز هویت بایننس یا هر جای دیگری راه حلی برای این مشکل نیست.

زیرا آنها به این واقعیت اشاره می کنند که هدف از پیکربندی فناوری دفتر کل توزیع شده حذف هر نوع وابستگی به یک دفتر کل اطلاعات است، جایی که تمام اطلاعات حساس کاربران در آن قرار می گیرد.

اما از آنجایی که فناوری تلاش می کند مقیاس پذیر باشد، باید تغییراتی ایجاد شود. زیرا نظارت شدید دولت مستلزم استارت آپ های جدید برای جلوگیری از معاملات بازار سیاه و اهداف غیرقانونی است.

این نظارت به ویژه برای ارزهای دیجیتال مستقل بسیار زیاد است. بنابراین، پروتکلی به نام KYC یا مشتری خود را بشناسید به این داستان کمک کرد.

به عنوان مثال، این روش به بایننس اجازه می دهد تا مشتریان خود را با دریافت بخشی از اطلاعات آنها به طور کامل بشناسد احراز هویت بایننس این کار به این منظور انجام می شود که کاربر بتواند سپس از پلتفرم مورد نظر استفاده کند.

انجام این کار تضمین می کند که کاربر به یک سایت ویروس شناسی رمزنگاری (سایت هایی که از فناوری رمزگذاری برای طراحی بدافزار استفاده می کنند) یا سازمان فاسدی که از دارایی ها به طور غیرقانونی استفاده می کند، مرتبط نیست.

مشتری شما را چه می شناسید؟

KYC مخفف عبارت «مشتری را بشناسید» است و پروتکلی است که توسط پلتفرم‌های مالی برای کشف هویت واقعی کاربرانشان استفاده می‌شود.

فرآیند احراز هویت بایننس، کاربران را از انجام جرایم مالی یا سایر فعالیت‌های غیرقانونی باز می‌دارد. سیستم های مشتری خود را بشناسید (KYC) معمولاً از یک کاربر می خواهد که ۱۰ اطلاعات مختلف مربوط به هویت خود را ارائه دهد.

این اطلاعات شامل:

  • نام و نام خانوادگی
  • تبوک
  • تابعیت
  • شماره شناسنامه
  • تاریخ تولد
  • کارت ملی یا گواهینامه رانندگی
  • تاییدیه از بانک

اگرچه این اطلاعات برای تأیید بایننس بیش از حد به نظر می رسد، فناوری بلاک چین بر مفهومی به نام ناشناس بودن تأکید دارد.

این فرآیند برای حفظ حریم خصوصی داده های کاربر است مگر اینکه نیاز به استفاده از آن وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، اطلاعات شما در طول احراز هویت بایننس به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شود و تنها زمانی استفاده می شود که صرافی باید ثابت کند که شما مجرم سایبری نیستید.

چرا احراز هویت در صرافی ارزهای دیجیتال مهم است؟

موسسات مالی و بورس ها اخیراً زیر ذره بین دولت و سازمان های ملی قرار گرفته اند و چنین موضوعی بسیاری از بورس ها و استارت آپ های بزرگ را به وحشت انداخته است.

این گروه‌های نظارتی نفوذ قابل‌توجهی دارند و بنابراین جریمه‌های بسیار سنگینی را برای صرافی‌هایی که در فعالیت‌های غیرقانونی درگیر هستند، اعمال می‌کنند. این نوع فعالیت ها می تواند تزریق پول به تروریسم، قاچاق مواد مخدر و حتی دنیای تاریک بازار سیاه باشد.

Binance Verify بسیار مهم است زیرا به صرافی اجازه می دهد از چنین حوادثی جلوگیری کند. کاربران با نیت پلید نمی توانند یا مایل به ارائه چنین اطلاعات حساسی باشند که دستگیر شوند.

به طور کلی، جامعه کاربران ممکن است تمایلی به افشای بسیاری از اطلاعات شخصی خود در یک پلت فرم مرکزی مانند صرافی نداشته باشند، اما در حال حاضر گزینه دیگری وجود ندارد.

اجرای فرآیند «مشتری خود را بشناسید» گام مهمی برای اطمینان از پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال و همچنین استفاده قانونی و مناسب از آنها در سراسر جامعه است.

با این حال، ناشناس‌سازی کاذب تنها راه دستیابی به این هدف بدون به خطر انداختن پلتفرم غیرمتمرکز است که برای جامعه ارزهای دیجیتال ارزشمند و مهم است. همچنین باید بگوییم که احراز هویت در Binance یا هر پلتفرم دیگری به شما امکان دسترسی به تمام ویژگی های صرافی را می دهد.

احراز هویت در صرافی ارزهای دیجیتال

آیا KYC برای ارزهای دیجیتال خطرناک است؟

در قلب ارزهای رمزنگاری شده این مفهوم نهفته است که افراد کمتر به سازمان های شخص ثالث و پلتفرم های شخصی که به طور روزانه برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خود استفاده می کنند، وابسته خواهند بود. به طور کلی، این جامعه کاربری بر این باور است که تمام فرآیند حفظ امنیت و کنترل اطلاعات و داده های شخصی باید به تنهایی بر عهده کاربر باشد.

برای درمان تایید بایننس یا KYC تنها زمانی خطرناک است که کاربران را مجبور به ارائه اطلاعات حساس کند. اما کاملاً ضروری است زیرا ارزهای رمزنگاری شده نمی توانند در جامعه وجود داشته باشند و نظارت سنگین دولت بر آنها وجود ندارد.

همچنین به دلیل وجود تکنیک‌های رمزنگاری و روش‌های شبه ناشناس برای ذخیره‌سازی این اطلاعات از طریق پلتفرم‌های محلی مانند سیویک، ممکن است به زودی مدیریت اطلاعات حساس کاربران آسان‌تر و امن‌تر شود.

مشتری ارزهای دیجیتال خود را بشناسید

آخرین کلمه

احراز هویت بایننس، یا بهتر است بگوییم KYC، زمانی برای دنیای ارزهای دیجیتال خطرناک است که در ترکیب با داده های رمزگذاری شده و پروتکل های شبه ناشناس که به کاربر امکان می دهد افشای داده ها را کنترل کند، استفاده نشود.

اجرای احراز هویت تنها در صورتی به خطر می افتد که همه بتوانند این اطلاعات را در دفتر کل توزیع شده ببینند. اما چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. زیرا نشان دادن اطلاعات مردم به مردم غیرواقعی است.

بنابراین، پیشرفت‌های فناوری جدید مانند ناشناس‌سازی کاذب و رمزنگاری پیشرفته تضمین می‌کند که پروتکل KYC به اهداف اصلی بیت‌کوین و خالق آن، ساتوشی ناکاموتو ادامه می‌دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال روز به روز در حال پیشرفت و سخت گیری است و صرافی های بیشتری مجبور به رعایت این قوانین می شوند. به همین دلیل، بسیاری از کاربران برای کار در این صرافی ها نیاز به احراز هویت دارند. با توجه به محدودیت هایی که کاربران ایرانی با آن مواجه هستند، احراز هویت در صرافی ها مستلزم انجام کارهای کوچکی است که به راحتی با کمک متخصصان قابل انجام است.

آکادمی امید فدوی یکی از منابع آموزشی شناخته شده و معتبر در زمینه ارز دیجیتال است که با همکاری گروهی از متخصصان در زمینه احراز هویت، حساب های کاربری در صرافی های خارجی را تایید می کند. اگر شما نیز قصد احراز هویت در یکی از این صرافی ها را دارید، می توانید از عبارت “تایید امید فدویدر گوگل سرچ کنید و وارد شوید وب سایت امید فدویاز مزایای احراز هویت حساب خود بیابید و در صورت تمایل حساب خود را از طریق این آکادمی تأیید کنید.

توجه: دانوتک مسئولیتی در قبال صحت مطالب درج شده با تگ آگهی در سایت ندارد.