اتوبوس های جدید تا پایان شهریور وارد پایتخت می شوند


رئیس شورای اسلامی شهر تهران از ورود اتوبوس های جدید تا پایان شهریور ماه به پایتخت خبر داد.

به گزارش پارچین خودرو، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه نود و دومین جلسه شورای شهر تهران در خصوص تمهیدات مدیریت شهری در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی اظهار داشت: پیش بینی می شود که تعدادی اتوبوس اضافه می شود.. البته این تعداد شهروندان تهرانی نیست.

وی تصریح کرد: همچنین طبق هماهنگی های انجام شده تا پایان شهریور تعدادی اتوبوس از سوی وزارت کشور به شهرداری ها تحویل داده می شود و در این راستا تعدادی اتوبوس نیز به شهرداری تهران تحویل می شود.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این تعداد اتوبوس برای تردد شهروندان تهرانی کافی نیست، افزود: برای ارائه خدمات مناسب در حوزه حمل و نقل و جابجایی مسافر باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر اضافه شود. تهران که البته یک مسئله است.» برنامه ریزی شده است، اما قطعا زمان می برد.

چمران با اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران با برخی شرکت های داخلی برای تامین اتوبوس گفت: این قراردادها منعقد شده و انشالله تا پایان سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل تهران اضافه می شود.

وی همچنین به ورود اتوبوس های فرسوده به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و گفت: این اتوبوس ها خریداری شده و وضعیت خوبی دارند و وارد این چرخه نیز خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در پایان شورای چهارم نزدیک به ۶ هزار اتوبوس به شورای پنجم تحویل شد، گفت: این در حالی است که در پایان فعالیت شورای ششم دو هزار دستگاه اتوبوس به شورای ششم تحویل شد. شورای پنجم

چمران با اشاره به اینکه بر اساس طرح جامع شهر تهران و بر اساس محاسبات انجام شده، تعداد اتوبوس های شهر تهران باید به حداقل ۹ هزار اتوبوس برسد، گفت: باید بتوانیم خدمات مناسبی را به شهروندان تهرانی ارائه کنیم. در بازه زمانی مشخص شده در طرح جامع شهری پس به این تعداد اتوبوس برسیم.

وی با اشاره به تعمیر واگن های مترو گفت: این موضوع ادامه دارد و اخیراً با بهره برداری از ایستگاه جدید برای این موضوع; روند تعمیرات اساسی قطارها تسریع شده و انشالله با تامین قطعات یدکی لازم و با کمک شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: انشالله با تعمیر قطارها، خرید خودروهای جدید و ورود اتوبوس های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت بهتر می شود.

چمران همچنین به صحبت ها، مصاحبه ها و اظهارات اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران در خصوص مدیریت قبلی و انتقادات به دولت فعلی پاسخ داد.