آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس حتی با تراشه قدیمی A15 سریعتر هستند


در چند ماه گذشته، گزارش‌هایی را دیده‌ایم که اقدامات شدید را به تفصیل شرح می‌دهند سیب امسال بین مدل های آیفون پرو و ​​غیرپرو تفاوت قائل خواهید شد. انتظار می رود بزرگترین تفاوت بین دو خط تولید یکسان باشد شفا دهنده اپل A15 Bionic سال گذشته مدل های غیرحرفه ای آیفون ۱۴ امسال را تامین کرد. این بدان معناست که تنها آیفون ۱۴ پرو و ​​۱۴ پرو مکس با تراشه A16 Bionic عرضه خواهند شد. اما قبل از اینکه مدل‌های غیرحرفه‌ای به دلیل داشتن تراشه قدیمی‌تر کنار گذاشته شوند، امروز گزارش جدیدی منتشر شد که می‌گوید آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس با چیپست A15 سریع‌تر از سری آیفون ۱۳ هستند.

آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس با A15 سریعتر از آیفون ۱۳ خواهند بود

با توجه به توییت اخیر مشاوری به نام ShrimpApplePro، مدل های غیر پرو آیفون ۱۴ ممکن است از سخت افزار قدیمی ها اما اپل در حال ایجاد تغییراتی در پردازنده A15 برای افزایش سرعت این گوشی ها است. مرید پیشنهاد می کند که “حالت سلولی جدید، طراحی داخلی جدید و غیره” می تواند منجر به افزایش عملکرد کلی در مقایسه با نسل قبلی سری آیفون ۱۳ شود.

این بدان معناست که پردازنده A15 Bionic در آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس کمی قدرتمندتر از سری آیفون ۱۳ غیر پرو خواهد بود اما می تواند عملکردی برابر با سری آیفون ۱۳ پرو ارائه دهد. این ممکن است به این دلیل باشد که مدل‌های غیرحرفه‌ای آیفون ۱۴ ممکن است پردازنده A15 با پردازنده گرافیکی پنج هسته‌ای داشته باشند. شایعات همچنین حاکی از آن است که آیفون ۱۴ با ۶ گیگابایت رم در مقایسه با ۴ گیگابایت رم در آیفون ۱۳ عرضه خواهد شد. از سوی دیگر، پردازنده A16 Bionic توسط TSMC مبتنی بر گره منطقی N5P (مانند A15) خواهد بود. ). برخی از بهبودهای عملکرد و کارایی را ارائه می دهد.

اکنون، این توییت به جزئیات زیادی نمی‌پردازد، اما اگر این اطلاعات درست باشد، ارتقا به آیفون ۱۴ یا ۱۴ مکس ممکن است برای کاربران قدیمی آیفون ارزشمند باشد. با این حال، در این مرحله به شما یادآوری می‌کنیم که مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۴ از بارگذاری به‌روزرسانی ناگهانی نسخه‌های پرو امسال خودداری می‌کنند.

طراحی تبلت iPhone 14 Pro با سوراخ

علاوه بر این، در بخش طراحی، برخلاف بریدگی کوچکتر سری آیفون ۱۴، مشابه مدل های سال گذشته، مدل های آیفون ۱۴ پرو به طراحی ناچ که مدت ها شایعه شده بود تغییر خواهند کرد. بله، اپل بالاخره در اواخر سال جاری از شر بریدگی برتر خلاص خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود مدل‌های حرفه‌ای دارای نمایشگر ارتقا یافته‌ای باشند که از نمایشگر همیشه روشن پشتیبانی می‌کند، پردازنده جدید A16 با رم LPDDR5 ارتقا یافته و مهم‌تر از همه، یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی.

بنابراین بله، آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس ممکن است از نظر عملکرد عالی نباشند و ممکن است برای توجیه قیمت درخواستی در اواخر امسال نیاز به برخی ارتقاء داشته باشند. نظر شما درباره تصمیم اپل برای استفاده مجدد از تراشه های سال گذشته چیست؟

به این مقاله اشاره می کند