آیا چالش های سیاستی وزارت صمت در بزرگترین صنعت خودروی غرب آسیا/ نمایندگان مجلس توهم دارند؟


/ یادداشت اختصاصی / دستاوردی برای وزیر صمت در آستانه برکناری!

کراس اوور ریویرا روز گذشته با حضور خبرنگاران رسانه ملی و تیم رسانه ای وزیر صمت رونمایی شد، اما نکته حائز اهمیت این است که تنها اهداف سیاسی وزیر صنعت منجر به ارائه این خودرو شد و این در حالی است که ایران به شدت با خودرو و خودرو مخالف است. حتی عکس هایی از آن منتشر می کند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، تصمیمات سیاسی سالهاست که ریشه در امور کشور دارد و هر روز ابعاد جدیدی به خود می گیرد.

یک روز ورزش خاصی قربانی این تصمیمات می شود و روزی کارخانه ای با این تصمیمات مواجه می شود.

تداوم چنین تصمیماتی مانند دهه های گذشته، صنعت خودرو را هدف آرمان های سیاسی خود قرار داد، وزیری که رئیس جمهورش با صدور حکمی هشت ماده ای خواستار دخالت کمتر دولت در صنعت خودرو و خصوصی سازی سریع دو خودروساز بزرگ شد. .

با این حال، ظاهراً سهم دولت در ایران خودرو به وزیر صمت اجازه می‌دهد تا صنایع ایران خودرو، به‌ویژه گروه صنعتی ایران خودرو را فدای آرمان‌های سیاسی کند و بر خلاف نام‌های ریاست جمهوری، ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت را حفظ کند.

دریافت مواد وزیر از جیب ایران خودرو از آن دست اقداماتی است که با هیچ اقدامی قابل توجیه نیست.

وی از خودرویی رونمایی کرد که برای عدم پاسخگویی همچنان در مرحله طراحی و تکمیل است و بر خلاف سیاست های فعلی ایران خودرو، جز برای جلوگیری از استیضاح نمایندگان مجلس، با حضور خبرنگاران متحد از خودرو فیلمبرداری و عکسبرداری می کند. هیچ چیز دیگر.

خودرویی ناتمام رونمایی شد و ممکن است در آینده تغییر کند، اگرچه به نظر می رسد زندگی نامه وزیر صمت و البته دوران وزارتش را پربارتر کند، اما در نهایت این ایران خودرو است که باید این کار را انجام دهد. برخورد با حواشی آن. تمرکز کسب‌وکار باید هزینه‌های پرداختن به مهمانی‌های آینده در اطراف ریرا باشد.

متأسفانه تیم رسانه ای در وزارت صمت تنها به دنبال حفظ وزارت فاطمی امین هستند و به عواقب رونمایی از خودروی ناقص فکر نمی کنند.

در هر صورت ایران خودرو برای ادامه وزارت امین الفاطمی باید هزینه کند و موفقیت فرار از پاسخگویی به نام برنامه ریزان خواهد بود.

چیزی که در این مورد برای آقایان مهم نیست تاثیر سیاسی کار در صنعت خودرو است که امسال کمی بهتر شده است.

در پایان یک سوال مهم باقی می ماند که پاسخ آن را فقط اعضای شورای اسلامی می دانند. آیا نمایندگان با محصول ناقص فریب این دستاورد را خواهند خورد یا با جدیت بیشتری به محاکمه فاطمی امین ادامه خواهند داد؟