آیا وعده وزیر برای سکوت در مورد خودرو محقق می شود؟ / بازار کشور نیاز به ورود خودروهای میلیونی دارد!


یکی از اعضای هیات مدیره سازمان صنایع و معادن شورای اسلامی در خصوص وعده ویژه وزیر صمت در خصوص افزایش تولید خودرو در سال جاری گفت: با توجه به اهمیت موضوع تولید خودرو و افزایش تقاضا. در مورد تولید نیز وزیر سیلات وعده داد که تا پایان سال خودروسازان داخلی یک میلیون خودرو داشته باشند و ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کنند.

بهزاد رحیمیوی در گفت و گو با خبرنگار پارچین خودرو با تایید این خبر گفت: وعده های ویژه وزیر ایمنی در خصوص خودرو در سال جاری به کمتر از ۴۰ هزار خودرو محقق می شود و نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش نشان می دهد.

وی در خصوص جایگزینی خودروهایی مانند سمند و تایبا که تولیدشان متوقف شد، گفت: شاید سایپا و ایران خودرو خودروهای مناسبی را برای جایگزینی کارخانه های تولیدی رونمایی نکرده باشند، اما خوشبختانه خودروهای مناسبی با قیمت تایبا و سمند وجود دارد. . ، با تغییرات جزئی در گزینه ها که به زودی فاش می شود.

این نماینده مجلس در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه معتقدیم ورود خودرو به بورس علاوه بر شفاف سازی قیمت ها به کشف قیمت واقعی خودرو نیز کمک می کند، خاطرنشان کرد: در بورس خریداران، مصرف کنندگان و تامین کنندگان خودروی واقعی بیشتر مشخص است. البته باید شرایط مناسبی برای ورود به بورس فراهم شود. ورود خودرو به بورس مانند سایر کالاها نیست و باید بستر مناسبی از قبل فراهم شود.

رحیمی افزود: در بورس باید خریدار به طور کامل شناسایی شود و محدودیت هایی در حمل و نقل خودرو در این زمینه اعمال شود. مشکلات حاشیه ای که ممکن است در بورس پیش بیاید، مطمئنا با آگاهی مصرف کننده واقعی از بین خواهد رفت.

نماینده مردم سقز و سازنده اش واردات خودرو را کمکی به خودروسازان داخلی دانست که این شرط در کنار رقابتی که ایجاد می کند به نفع مصرف کننده و خودروساز داخلی است.

وی هدف از واردات خودرو را تامین هرچه سریعتر نیاز مصرف کنندگان عنوان کرد و گفت: هدف از واردات خودرو واردات خودروهای لوکس نیست بلکه باید خودروهایی به بازار داخلی وارد شود که بتواند نیاز آنها را تامین کند. اکثریت.

بهزاد رحیمی

و رحیمی ادامه داد: ما می‌توانیم از معروف‌ترین خودروسازان مانند خودروسازان کره‌ای وارد کنیم و در معروف‌ترین خودروسازان دنیا قطعاً خودروهای مناسب قشر بزرگی از جامعه ما وجود دارد.

یکی از اعضای هیأت مدیره سازمان صنایع و معادن در پاسخ به اینکه آیا خودروهای زیر ۱۰ هزار دلار از استانداردسازی مناسب بهره مند هستند، گفت: قطعاً ۸۵ استاندارد در کشور داریم که مورد توجه ویژه قرار می گیرد. استانداردسازی ارتباط مستقیمی با قیمت خودرو ندارد اما قیمت خودرو می تواند در قسمت آپشن ها موثر باشد و قابلیت های آن را بالا ببرد.

نماینده مردم کردستان در خانه ملات با اشاره به اینکه در دوره های گذشته خودروی مناقصه ۹۰ که از اروپا می آمد مطابق با استانداردهای روز جهانی بود، افزود: برخی خودروها مانند مناقصه ۹۰ این کار را نکردند. گزینه های زیادی دارد اما مردم علاقه مند به خرید آن بودند زیرا موارد استاندارد موجود در آن در نظر گرفته شده بود.

وی در خاتمه با بیان اینکه واردات خودرو در سال جاری به ۱۰۰ هزار خودرو نمی رسد، خاطرنشان کرد: بازار ما نیاز به واردات بیش از یک میلیون خودرو دارد و امیدواریم به زودی این امر محقق شود.