آیا واقعاً باید تشک خود را بچرخانید؟ – زنده سیووی


یک زن رتبه را بالا می برد.
Pixel-Shot / Shutterstock.com

کارهای زیادی برای مراقبت از رختخواب شما انجام می شود. شاید شنیده باشید که چرخاندن تشک بخشی از این مراقبت است، اما آیا این فقط یک داستان همسران پیر است؟

در حالی که این قانون مزایایی دارد، چرخاندن تشک در واقع دیگر ضروری نیست. با این حال، کاری وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ساییدگی و پارگی انجام دهید.

به جای اینکه تشک خود را برگردانید، آن را بچرخانید. بنیاد خواب تصدیق می کند که چرخاندن تشک شما برای جلوگیری از ساییدگی بیش از حد یک روش معمول بوده است. با این حال، تشک های مدرن یک طرفه هستند بنابراین از این نوع آسیب ها جلوگیری می کنند.

اگر این نوع تشک‌ها را برگردانید، احتمالاً هنگام خواب به جای لایه رویی راحت که قبلاً برای خوابیدن روی آن طراحی شده‌اید، فوم غلیظ یا فنرهای فلزی به بدن خود نزدیک‌تر خواهید شد. این نه تنها خواب شما را آرام‌تر می‌کند، بلکه ممکن است تخت خواب شما را نیز کمتر حمایت کند.

بنابراین، چرا یک تشک را بچرخانید؟

خوب، هنگام خواب، فشار شدیدی به تشک شما در نواحی اطراف شانه ها و باسن وارد می شود. با گذشت زمان، این امر ممکن است باعث شود تشک در آن نواحی آویزان شود و طول عمر آن کوتاه شود. چرخاندن تشک شما این نقاط فشار را تغییر می دهد و می تواند عمر آن را تا یک سال افزایش دهد.

اما چند بار باید آن را بچرخانید؟ این بستگی به نوع تشک شما دارد. تشک مموری فوم، لاتکس یا تشک فنری جدیدتر باید یک یا دو بار در سال چرخانده شود. کسانی که تشک های فنری داخلی دارند باید سالی ۲ تا ۵ بار آن را بچرخانند. نکته کلیدی این است که منسجم باشید.

اگر همیشه تشک خود را ورق می‌زنید، احتمالاً خوشحال خواهید شد که بدانید می‌توانید به جای آن چند بار در سال آن را تکان دهید و بچرخانید.