آیا نگهداری از حیوانات خانگی سخت است؟


مراقبت از حیوان خانگی، به خصوص اگر حیوان کوچکی باشد، یک شغل تمام وقت است که نیازمند تعهد، توجه و برنامه ریزی مناسب است. البته همه این موارد به ویژگی های شخصیتی افراد و عوامل دیگری بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

مراقبت از حیوانات خانگی و اینکه چه باید کرد و چه کاری نباید انجام داد

همنشینی با حیوانات به ویژه سگ و گربه موهبتی الهی است که دل انسان را گرم می کند و انسان را قویتر می سازد. اما، درست مانند هر چیزی که ابعاد متعددی دارد و همه چیز کاملاً خوب یا بد نیست. می توان گفت نگهداری از حیوانات خانگی در کنار شیرینی با سختی هایی نیز مواجه می شود. این مسئولیت را با هم مرور می کنیم.

مکان خوبی برای زندگی و نگهداری از حیوانات خانگی داشته باشید

اگر از دسته افرادی هستید که مالک ملکی هستند که در آن زندگی می کنید و به آنها مالک می گویند، این امتیاز خوبی برای شماست. زیرا می توانید بدون نگرانی هر تعداد حیوانی که بخواهید داشته باشید. اما، اگر مستاجر هستید، گاهی اوقات صاحبخانه با داشتن حیوان خانگی موافقت نمی کند و این می تواند برای شما دردسرهای زیادی ایجاد کند.

برای حل این مشکل می توانید حیوان خانگی خود را به صاحب خانه نشان دهید. به او اطمینان دهید که حیوان شما به درستی تربیت شده و آرام است.

مشکلات حیوان خانگی

حیوانات هم مثل انسان ها مشکل دارند و موجودات کاملی نیستند. فضولات حیوانات، سر و صدا، پرورش حیوانات خانگی و برخی مشکلات در پرورش حیوانات خانگی.

مشکل دیگر موی حیوانات است. گربه ها و سگ ها موهای زیادی می ریزند که می تواند برای افراد مبتلا به آلرژی مشکل ساز باشد. مشکل دیگر پارس کردن سگ ها در نیمه های شب یا زمانی که یک غریبه در اطراف خانه است.

برای حل این مشکل، باید در مورد رفتار حیوان خانگی که با شما زندگی می کند تحقیق کنید. بیاموزید که گربه ها و سگ ها در موقعیت های مختلف چگونه رفتار می کنند تا بتوانید در صورت لزوم مشکل را حل کنید.

مشکلات حیوان خانگی

هزینه حیوان خانگی

با وجود فواید زیادی که حیوان خانگی دارد، اماده می شود لوازم حیوان خانگی نگهداری آن گران تمام خواهد شد. به عنوان مثال، تهیه غذا، اسباب بازی، داروهای خاص، مراقبت های معمول پزشکی و لوازم جانبی مانند کیف یا جعبه حمل حیوانات و سایر لوازم جانبی شامل تمام هزینه ها برای شما خواهد بود.

مسئولیت پذیر باشید و از حیوانات مراقبت کنید

یکی از کارهایی که برای مراقبت از حیوانات خانگی به خصوص سگ ها باید انجام دهید این است که سگ خود را حداقل یک بار در روز بیرون ببرید. برو باهاش ​​بازی کن غذای آنها را به موقع و به مقدار و جیره آن حیوان تهیه کنید و به آنها بدهید. فراهم آوردن شرایط مناسب در فضای زندگی آنها و در عین حال آرامش آنها.

بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و انواع آلرژی ها

نگهداری طولانی مدت از حیوانات خانگی می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افراد به خصوص در کودکان شود. تماس با پوست، مو و بزاق حیوانات باعث واکنش های آلرژیک می شود. این آلرژی ها معمولاً در صورت تنفسی نیز به صورت سرفه ظاهر می شوند.

البته ناگفته نماند که علائم آلرژی در افراد مختلف متفاوت است. این بدان معنی است که گاهی اوقات خود را به صورت کهیر و مشکلات پوستی نشان می دهد.

بیماری دیگر توکسوپلاسموز است، یک بیماری جدی که از مدفوع حیوانات خانگی به کودکان منتقل می شود. اگر مدفوع پرندگان یا سگ و گربه محیط خانه را آلوده کند باعث ایجاد این بیماری در انسان به خصوص کودکان می شود.

حیوانات همدم در محیط های عمومی

هر شهر یا ایالت قوانین خاص خود را در مورد حیوانات خانگی دارد. در برخی از کشورها، شما اجازه دارید حیوان خانگی خود را سر میز شام بیاورید. در حالی که در برخی دیگر از کشورها قانونگذاران این موضوع را نمی پسندند. بنابراین، ممکن است حیوانی را به خصوص در مکان های عمومی یا هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نبینید.

در استرالیا، شما اجازه ندارید حیوان خانگی خود را به رستوران یا هر مکانی که در آن غذا سرو می شود ببرید. مگر در موارد خاص و نادر این رستوران در فضای باز راه اندازی شود. در بسیاری از شهرها، حتی در روزهایی که ساحل آرام است، اجازه ندارید حیوان خانگی خود را از کنار ساحل بیرون ببرید.

حیوانات همدم در محیط های عمومی

متاسفانه بسیاری از افراد جامعه از حیوانات می ترسند. سگ حیوانی بسیار اجتماعی است و عاشق تعامل با انسان است. همین مشکل می تواند باعث شود که هنگام راه رفتن با سگ در بیرون مجذوب یک فرد شوند و صدای خود را ایجاد کنند. این کار فرد را می ترساند و اوضاع را کمی پیچیده می کند.

البته برای کاهش تاثیر این مشکل باید رفتارهای بسیار قوی نسبت به حیوان خود داشته باشید. اگرچه می توان گفت که رفتار حیوانات تا حدودی غیرقابل پیش بینی و غیرقابل کنترل است، اما دور از انتظار نیست.

مرگ حیوانات خانگی

یکی از دردناک ترین قسمت ها نحوه برخورد اعضای خانواده به ویژه کودکان با مرگ این حیوانات است. حیواناتی که با حضورشان عضوی از خانواده شما شده اند و برای شما شادی، آرامش و دلگرمی خاصی به ارمغان آورده اند. هر حیوانی طول عمر خاصی دارد. مثلا ،

  • خرگوش ها ۶ سال عمر می کنند.
  • همسترها دو سال زندگی می کنند.
  • سگ ها و گربه ها بین ۸ تا ۱۲ سال عمر می کنند.

اگر کسی هستید که کارها را آسان می‌گیرید، این کار برای شما بسیار آسان‌تر خواهد بود. اگر فردی سازمانی هستید، ممکن است این مسئولیت برای شما دشوارتر به نظر برسد.

به این مقاله اشاره می کند