آیا می خواهید وزن خود را کاهش دهید و خود را همانطور که هستید دوست داشته باشید؟


در فرهنگ عامه ، به نظر می رسد دو افراط از نظر وزن و پذیرش خود وجود دارد. یکی می گوید که همه باید BMI طبیعی داشته باشند ، دیگری می گوید که شما خوب هستید.

طبق گفته قبلی ، هر پوند بالاتر از BMI طبیعی و شکم صاف شما را جذاب می کند ، آهنربایی برای بیماری های قابل پیشگیری است و به این معنی است که مشکلی با شما وجود دارد. هرگونه درد یا دردی را می توان با کاهش وزن درمان کرد. شما باید از نگاه کردن در آینه متنفر باشید و از بدن خود متنفر باشید ، خودتان را دوست خواهید داشت و وقتی لاغرتر می شوید احساس اعتماد به نفس خواهید کرد.

اردوگاه اخیر می گوید وزن شما و آنچه می خورید اصلاً اهمیتی ندارد. تلاش برای کاهش وزن همیشه مضر است و با کاهش وزن نمی توان به سلامت مطلوب دست یافت. شما باید به جای تغییر بدن خود ، برای پذیرفتن خود و بدن خود تلاش کنید.

به نظر من ، به عنوان یک متخصص کاهش وزن در دوران یائسگی و یک متخصص تغذیه که هدفش کمک به زنان برای دوست داشتن خود با بهبود تغذیه احساسی است ، من معتقدم که هر دو افراط می توانند شایستگی ها و دیدگاه های مشکلی داشته باشند.

من پیشاپیش می گویم که من احتمالاً در گروه 2 قرار نمی گیرم ، بنابراین شما تعصب من را تشخیص می دهید. سایر متخصصان ممکن است نظرات کاملاً متفاوتی داشته باشند. شما تصمیم بگیرید که آیا رویکرد من برای شما مفید است یا خیر.

برخی با مطالعات مرتبط با کاهش وزن و سلامت بهتر موافق نیستند. و در حالی که ممکن است حقیقت زیادی وجود داشته باشد ، مجموعه وسیع تری از تحقیقات علمی نشان می دهد که اگر بدن بزرگی دارید ، شرایط مربوط به چاقی می تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. و حتی کاهش متوسط ​​وزن می تواند خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن را کاهش دهد.

به عنوان مثال ، در مطالعه ای که بر روی برنامه پیشگیری از دیابت انجام شد ، احتمال اینکه شرکت کنندگان به دیابت نوع 2 مبتلا شوند ، به دلیل کاهش 5 تا 10 درصدی وزن اولیه کمتر بود.

علاوه بر این ، بنیاد آرتریت گزارش می دهد که از دست دادن 1 پوند می تواند فشار 4 پوند زانو را در بزرگسالان مبتلا به آرتروز کاهش دهد.

غذای آماده: کاهش وزن می تواند درد و خطر بیماری را کاهش دهد.

با این حال ، پرستش BMI بی اساس به نظر می رسد. برای داشتن زانو درد کمتر یا کاهش خطر ابتلا به دیابت و سایر بیماری های مزمن ، نیازی به داشتن BMI “معمولی” ندارید.

دوم ، یک اردوگاه BMI معمولی فکر می کند وزن کاملاً تحت کنترل کسی است. اینکه افرادی که در بدن بزرگ زندگی می کنند تنبل هستند و فقط سعی نمی کنند به اندازه کافی سیر شوند.

این باور اجزای ژنتیکی ، مسائل زیست محیطی و شیوه زندگی مانند میز کار یا دسترسی به مسیرهای پیاده روی ایمن و دلایل احساسی غذا خوردن را نادیده می گیرد.

وسواس فرهنگی در مورد اندازه در واقع به یک انگ تبدیل شده است که به دلیل اندازه بدن می تواند به راحتی خجالت زده و شایسته تماس با دیگران نباشد.

اگر احساس می کنید اشتیاق به شکر مانع از رسیدن به وزن ایده آل می شود ، از راهنمای رایگان من “چه بخورم برای مهار هوس” استفاده کنید.

این دیدگاه در درجه اول بر پذیرش خود تمرکز می کند ، که باعث کاهش استرس می شود. هورمون های استرس می توانند منجر به پرخوری و افزایش وزن شوند ، بنابراین کاهش استرس می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.

نشان داده شده است که چارچوبی که بر پذیرش خود و نه کاهش وزن تمرکز دارد ، مانند خوردن بصری و سلامتی در هر اندازه ، خطر اختلالات خوردن را کاهش می دهد ، اضطراب را کاهش می دهد و تصویر بدن را بهبود می بخشد.

این ایده که کاهش وزن عمدی همیشه مضر است یک کلیت بیش از حد است. اگر اختلال خوردن دارید ، هدفی غیرواقعی دارید یا از یک برنامه سفت و سخت پیروی می کنید ، می تواند مضر باشد.

اگر این کار را انجام دهید تا ارزش عشق بیشتری داشته باشید و شرم را کنار بگذارید ، کاهش وزن بی فایده است. یا به آینه نگاه کنید و خودتان را دوست داشته باشید. اینها مشکلات قلبی عمیق تری هستند که برای درمان واقعی به چیزی بیش از درمان فیزیکی نیاز دارند.

و با این وجود ، اگر وزن خود را با دستان باز نگه دارید و بدانید که بدن شما برای بهینه سازی متابولیسم و ​​بهبود رابطه شما با غذا چه امکاناتی دارد ، بنابراین تصمیم گیری سالم آسان است و بدن شما شروع به گوش دادن و پاسخ دادن به آنچه می کند ، می کند. پرسیدی؟

کاهش وزن واقعاً می تواند التهاب دردناک را کاهش دهد ، برخی آزمایشگاه های خون را بهبود بخشد و خطر بیماری را کاهش دهد … بنابراین چه کسی می تواند زنی را که این مزایا را می خواهد سرزنش کند؟

در اینجا حد وسطی است که بین این دو حالت افراطی که در برنامه تسلط بر وزن کمتر از استرس استفاده می کنم ، پیدا کردم ، برنامه 14 هفته ای سبک زندگی من که استراتژی های خاص مراقبت از خود را آموزش می دهد تا زنان بالای 45 سال بتوانند تغذیه احساسی خود را درمان کنند و احساس شگفت انگیزی داشته باشند. بدن هایشان.

شماره 1: انگیزه های خود را برای کاهش وزن بررسی کنید

آیا آنها از محل عشق به خود و مراقبت از خود (به عنوان مثال ، آیا آنها درد کمتری می خواهند) آمده اند ، یا از یک مکان بی ارزش و نفرت از خود؟ حقیقت این است که حتی اگر وزن خود را کاهش دهید و احساس عشق بیشتری کنید ، به طور فلج کننده ای از افزایش وزن می ترسید.

شماره 2: بر رفتارهای قابل کنترل تمرکز کنید

اگر تصمیم دارید به کاهش وزن خود ادامه دهید ، نه بر اعداد در مقیاس ، بلکه بر رفتارهایی که انتخاب می کنید تمرکز کنید. سبزیجات بیشتر ، گوشت قرمز کمتر و پیاده روی بیشتر فواید سلامتی دارند ، حتی اگر به همان سرعتی که می خواهید از دست ندهید.

شماره 3: پذیرش خود را تمرین کنید

مجبور نیستید تظاهر کنید که همه چیز را در خود دوست دارید ، اما این یک نقطه شروع عالی برای یافتن خود و اعضای بدن است که از آنها لذت می برید یا آنها را تحسین می کنید. اگر این به نظر می رسد طولانی شدن است ، برای بی طرفی تلاش کنید و / یا بر سپاسگزاری از آنچه بدن شما برای ما انجام داده است تمرکز کنید (حمل بچه ها ، حرکت دادن او ، بالا رفتن از کوه و غیره).

شماره 4: به علت اصلی موانع برسید

تعیین کنید چه چیزی شما را از رسیدن به هدف باز می دارد و علت اصلی موانع خود را تعجب کنید. اگر متوجه شدید که بیش از حد غذا می خورید ، در نظر بگیرید که آیا احساسات شما ممکن است عادات غذایی شما را کنترل کند یا قند مشکل خاصی برای شما است. ممکن است استرس داشته باشید یا انگیزه پایینی داشته باشید.

رژیم محدود کننده به ندرت راه حلی است ، اما چهار دستورالعمل فوق مطمئناً می تواند به شما در سفر کمک کند.

آیا در اردوگاه “همه باید BMI طبیعی داشته باشند” یا “حال شما خوب است” هستید؟ شاید شما به دنبال راه میانه هستید؟ نظر شما در مورد کاهش وزن و پذیرش خود چیست؟