آیا می توانید یک دوربین پشتیبان به ماشین قدیمی اضافه کنید؟ – بررسی گیک


دوربین پشتیبان بر روی صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی خودرو.
RYosha / Shutterstock.com

هیچ چیز مثل نشستن در ماشین دوستان، تماشای استفاده از دوربین پشتیبان و حسادت کردن آنها نیست. دوربین‌های پشتیبان آگاهی راننده را افزایش می‌دهند و پخت را در فضاهای محدود آسان می‌کنند – همه می‌توانند از آن بهره ببرند. اما نیازی به حسادت به کسی نیست، زیرا به راحتی می توانید یک دوربین پشتیبان به ماشین “قدیمی” خود اضافه کنید.

اجازه دهید قبل از اینکه وارد علف های هرز شویم، چیزی را روشن کنم. مردم تمایل دارند از “دوربین پشتیبان” و “دوربین دید عقب” به جای یکدیگر استفاده کنند، اما آنها دو محصول متفاوت هستند. وقتی از وسیله نقلیه خود پشتیبان می گیرید، دوربین پشتیبان روشن می شود، در حالی که دوربین عقب به شما یک فید (یا ضبط) زنده از رانندگان پشت سرتان می دهد.

بله، می توانید یک دوربین پشتیبان به ماشین خود اضافه کنید

اگرچه دوربین های پشتیبان ممکن است یک لوکس مدرن به نظر برسند، اما واقعاً پیشرفته نیستند. در واقع، آنها برای دهه ها وجود داشته اند. ما به سادگی به نقطه ای رسیده ایم که صفحه نمایش های LCD و دوربین های دیجیتال کوچک به اندازه کافی مقرون به صرفه هستند تا در هر خودروی جدیدی بمانند.

از آنجایی که دوربین های پشتیبان بسیار ساده هستند، می توانید آن را در هر خودرو، کامیون، SUV یا RV نصب کنید. دوربین های پشتیبان پس از فروش بسیار رایج هستند و گزینه های عمومی تقریباً در هر وسیله نقلیه ای کار می کنند. علاوه بر این، برندهایی مانند پایونیر و کنوود دوربین‌های پشتیبان اضافی را برای واحدهای اصلی خود می‌فروشند که امکان ارتقای یکپارچه را فراهم می‌کند.

با این حال، شما حتی نیازی به یک هد یونیت فانتزی با صفحه نمایش بزرگ ندارید – کیت های دوربین پشتیبان زیادی وجود دارند که با صفحه داشبورد یا صفحه نمایش آینه دید عقب ارائه می شوند. با این حال، یک واحد سرد یا “مرکز اطلاعات سرگرمی” بهترین تجربه را با دوربین پشتیبان شما به شما می دهد و اغلب منجر به یک راه اندازی تمیزتر بدون سیم قابل مشاهده می شود.

همچنین باید توجه داشته باشم که دوربین های پشتیبان با تریلر کار می کنند. اگر متوجه شدید که هر چند هفته یکبار چیزهایی را به پشت ماشین خود وصل می کنید، یک دوربین پشتیبان سرمایه گذاری بسیار خوبی است.

چه نوع دوربین پشتیبان باید بخرید؟

دوربین پشتیبان نصب شده بر روی پلاک خودرو.
Kwangmoozaa / Shutterstock.com

خرید یک دوربین پشتیبان کار نسبتا آسانی است. مطمئناً باید نگران ویژگی هایی مانند دید در شب باشید، اما این ویژگی ها بسیار واضح و قابل درک هستند. و در حالی که سازندگان صدها دوربین پشتیبان مختلف را می فروشند، همه آنها به سه فاکتور شکل مجزا خلاصه می شوند.

در اینجا سه ​​نوع دوربین پشتیبان وجود دارد:

  • دوربین های اصلاح شده: این دوربین های پشتیبان مستقیماً به هد یونیت متصل می شوند و در هنگام دنده عقب به شما فید ویدیو می دهند. با این حال، به یک واحد اصلی یا “مرکز اطلاعات” با قابلیت پخش ویدئو نیاز دارد. (من به شدت پیشنهاد می کنم برای نصب آسان تر، یک دوربین پشتیبان اضافی از سازنده هد یونیت خود خریداری کنید.)
  • دوربین هایی با صفحه نمایش داشبورد: برخی از کیت های دوربین پشتیبان دارای صفحه نمایش کوچکی هستند که روی داشبورد شما قرار می گیرد یا به شیشه جلو شما می چسبد. این کیت‌ها معمولاً بی‌سیم هستند، بنابراین اگر در ارتباط با سیم‌ها مطمئن نیستید، گزینه کم‌هزینه‌ای هستند.
  • دوربین های آینه ای: برای راه اندازی تمیزتر، می توانید یک کیت دوربین با صفحه نمایش آینه دید عقب بخرید. این صفحه نمایش به عنوان یک آینه و صفحه نمایش عمل می کند. معمولاً بی سیم است و یا در بالا قرار دارد یا جایگزین کردن آینه دید عقب موجود شما

وقتی فرم فاکتور مناسب را برای خود انتخاب کردید، وقت آن است که ویژگی ها را بررسی کنید. خرید یک دوربین پشتیبان با دید در شب و راهنمای پارک را به شدت پیشنهاد می کنم. همچنین ممکن است بخواهید یک دوربین بی سیم بخرید که نیازی به استفاده از کابل های ویدئویی از طریق وسیله نقلیه شما را از بین می برد.

سایر ویژگی ها، مانند ضبط DVR یا کیفیت تصویر، به شما بستگی دارد. اما اگر قصد خرید دوربینی با صفحه آینه دید عقب را دارید، ممکن است بخواهید دوربینی با داش کم داخلی تهیه کنید.

آیا می توانید یک دوربین پشتیبان به تنهایی نصب کنید؟

کار حرفه ای روی ماشین
این مرد می داند چگونه یک دوربین پشتیبان نصب کند! HQuality / Shutterstock.com

نصب دوربین پشتیبان کار سختی نیست، اما زمان بر است و نیاز به کمی تجربه در مورد خودروها دارد. حتی دوربین‌های پشتیبان «بی‌سیم» نیز به برق نیاز دارند و این به معنای جدا کردن باتری خودرو برای بستن سیم‌ها است.

اکثر مردم باید نصب حرفه ای را انتخاب کنند که حداقل ۱۰۰ دلار هزینه دارد. اما اگر کار بر روی خودرو راحت هستید، نصب دوربین پشتیبان کار مهمی نیست.

در اینجا خلاصه این فرآیند است:

  • باتری ماشین خود را جدا کنید
  • دوربین پشتیبان را نصب کنید (معمولاً روی پلاک خود)
  • دوربین را به برق وصل کنید (معمولاً روی چراغ ترمز شما)
  • برای دسترسی به هدیونیت یا نمایشگر خود، کابل های ویدئویی را زیر درزگیر درب بکشید

اگر یک مانیتور اضافی خریداری کرده اید، ممکن است لازم باشد آن را به یونیت اصلی یا سیستم روشنایی داخلی وصل کنید. با این حال، برخی از نمایشگرهای اضافی برای تامین برق به فندک متصل می شوند، که می تواند نصب را در صورت ترکیب با یک سیستم ویدئویی بی سیم، به یک کار نسبتاً سریع تبدیل کند.

همچنین باید توجه داشته باشم که برخی از دوربین های پشتیبان اضافی، مانند دوربین هایی که کنوود برای هد یونیت های خود می سازد، به منبع تغذیه اختصاصی نیاز ندارند. در عوض، آنها برق را از یک کابل ویدئویی که به پشت گیرنده وصل می شود، می گیرند.

به خاطر داشته باشید که برق گرفتگی ماشین شما می تواند شما را بکشد. اگر نمی دانید چگونه با خیال راحت در ماشین کار کنید، باید برای نصب دوربین پشتیبان به یک متخصص (یا حداقل یک دوست آگاه) پول بدهید.

آیا دوربین های پشتیبان گران هستند؟

فید ویدیو از دوربین پشتیبان.
Bonsales / Shutterstock.com

دوربین های پشتیبان به طور شگفت انگیزی ارزان هستند. اکثر مدل ها بین ۳۰ تا ۷۰ دلار قیمت دارند و برخی از آنها حتی پایین تر هم هستند. البته مشکل این است که خودروی قدیمی شما احتمالاً واحد مرکزی یا «مرکز اطلاعات سرگرمی» ندارد که بتواند فید دوربین پشتیبان را نمایش دهد.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، برای استفاده از دوربین پشتیبان نیازی به ارتقاء یونیت سر خود ندارید. اما باید مقداری پول اضافی را برای یک کیت دوربین پشتیبان خرج کنید، که شامل یک صفحه نمایش ویدیویی داشبورد یا یک آینه دید عقب با صفحه نمایش داخلی است.

قیمت این کیت ها حدود ۱۲۰ دلار است و نصب آنها نسبتا آسان است. با این حال، ویژگی‌های پیشرفته (مانند داش‌کم داخلی یا عملکرد DVR) به سرعت قیمت را تا ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار افزایش می‌دهد. و اگر به نصب حرفه ای نیاز دارید و احتمالاً اینطور است، ۱۰۰ دلار اضافی یا بیشتر برای شما هزینه خواهد داشت.

اگر تصمیم به خرید یک هد یونیت جدید دوربین پشتیبان دارید، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل ۴۰۰ دلار قبل از نصب بپردازید. این یک تخمین بسیار محافظه کارانه است – ممکن است برای هد یونیت جدید خود به یک دوربین مخصوص سازنده نیاز داشته باشید و البته قیمت یک هد یونیت کاملاً جدید به ویژگی هایی که می خواهید بستگی دارد.