آیا می توانید شماره تلفن خود را به یک اپراتور جدید انتقال دهید؟ – بررسی گیک


شخصی در حال تماس با شماره ای در آیفون.
DenPhotos / Shutterstock.com

مگر اینکه در مذاکره مهارت داشته باشید، تغییر اپراتور ممکن است تنها راه برای دریافت یک طرح تلفن ارزان‌تر یا مقرون‌به‌صرفه باشد. اما ترس از دریافت شماره تلفن جدید اغلب بیشتر از وعده یک معامله بهتر است. خوشبختانه، شما معمولاً می توانید شماره خود را هنگام تعویض اپراتور انتقال دهید، حتی اگر یک سرویس پیش پرداخت را ترک کنید.

معمولاً از اپراتورها خواسته می شود تا قابلیت حمل شماره را تسهیل کنند

طبق گفته کمیسیون ارتباطات فدرال، اپراتورها باید زمانی که مشتری درخواست می کند شماره آنها به یک ارائه دهنده جدید منتقل شود، رعایت کنند. می توانید این فرآیند را در فروشگاه یا آنلاین انجام دهید، معمولاً با ارائه شماره قدیمی خود به شرکت مخابراتی جدید خود. (برخی اپراتورها مانند AT&T ممکن است برای تکمیل انتقال به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.)

قابل حمل اعداد بدون توجه به “نوع” طرحی که دارید کار می کند. حتی می‌توانید شماره‌ای را از یک طرح پیش‌پرداخت به یک طرح پس‌پرداخت و بالعکس انتقال دهید – اگر می‌خواهید از Verizon به کریکت سوئیچ کنید، خوب است. و این فقط برای تلفن های همراه نیست. قابلیت حمل شماره تلفن ثابت و خدمات VoIP نیز در دسترس است.

اکثر شرکت‌های مخابراتی پیشنهاد می‌کنند شماره خود را قبل از انقضای طرح تلفن قدیمی خود منتقل کنید، که منطقی است. فرآیند انتقال فوری نیست، بنابراین منتظر ماندن تا آخرین لحظه ممکن است شما را برای مدت کوتاهی بدون خدمات تلفنی رها کند. و از آنجایی که شرکت‌های مخابراتی شماره‌ها را بازیافت می‌کنند، تلاش برای انتقال شماره تلفن از یک برنامه طولانی مدت معمولا غیرممکن است.

توجه داشته باشید که شرکت مخابراتی شما ممکن است هزینه انتقال شماره را از شما دریافت کند، اگرچه شما می توانید در مورد این هزینه مذاکره کنید. همچنین، ممکن است بخواهید پس از تکمیل انتقال با شرکت مخابراتی قدیمی خود تماس بگیرید تا با هزینه های پایان کار یا سایر مسائل مربوط به طرح قدیمی خود مقابله کنید.

برای واضح بودن، لازم نیست شماره خود را پورت کنید. می‌توانید هنگام پیوستن به یک شرکت مخابراتی جدید، از انتقال شماره صرف‌نظر کنید، اگر این همان چیزی است که می‌خواهید.

اما همیشه نمی توانید شماره قدیمی خود را انتقال دهید

یک سیب

متأسفانه، برخی موقعیت‌ها انتقال اعداد را غیرممکن می‌کنند. ارائه‌دهندگان اجازه ندارند شماره‌ها را به «مناطق نرخ» جدید منتقل کنند، برای مثال، جایی که قرار است کدهای منطقه نرخ‌های تماس محلی و کدهای مالیاتی را تعیین کنند. اگر کد منطقه شماره تلفن شما با محل سکونت فعلی شما مطابقت ندارد، نمی توانید آن شماره را به یک ارائه دهنده جدید منتقل کنید.

درصد زیادی از بزرگسالان در ایالات متحده خارج از “منطقه قیمت” شماره تلفن های قدیمی خود زندگی می کنند. من نمی توانم عدد دقیقی را در اینجا پیدا کنم، اما یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ توسط مرکز تحقیقات پیو بیان می کند که ۱۰٪ از بزرگسالان ایالات متحده از شماره تلفنی استفاده می کنند که مطابقت ندارد. شرایط. شرط که در آن زندگی می کنند. و این فقط بر اساس ایالت – کدهای منطقه اغلب بین شهرستان ها و شهرها متفاوت است.

و در حالی که اکثر اپراتورها با جریان حرکت می کنند، ارائه دهنده خدمات جدید از نظر قانونی ملزم به پذیرش شماره قدیمی نیست. ارائه‌دهندگان کوچک یا منطقه‌ای معمولاً به دلیل محدودیت‌های زیرساختی یا عدم وجود یک «توافقنامه حمل‌ونقل» سودآور، از پذیرش ترابرد شماره خودداری می‌کنند.

علاوه بر این، شرکت های خدمات شهری این قدرت را دارند که از الزامات قابل حمل شماره چشم پوشی کنند. بسته به جایی که شما زندگی می کنید، ممکن است شرکت های حمل و نقل موظف به ارائه یا انجام باربرهای شماره نباشند. (برای انصاف، این مصالحه ها معمولاً نتیجه زیرساخت های توسعه نیافته است که می تواند عملیات انتقال شماره را بدون توجه به قانون غیرممکن کند.)

بررسی کنید که آیا شرکت مخابراتی جدید شما شماره قدیمی شما را می پذیرد یا خیر

مقایسه سنسور دوربین گوگل پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 5
جاستین دوینو

اکثر اپراتورها “دروازه های دیجیتال” دارند که به شما می گوید آیا شماره قدیمی شما را می پذیرند یا خیر. استفاده از این ابزارها بر برنامه تلفن فعلی شما تأثیری نمی گذارد، بلکه فقط کار را کمی برای شما آسان می کند.

در اینجا یک لیست سریع از برخی از دروازه های قابل حمل اعداد ارائه دهندگان خدمات عمده آورده شده است:

توجه داشته باشید که برخی از این شرکت‌های مخابراتی از شما می‌خواهند قبل از استفاده از ابزارهای سازگاری با قابلیت حمل شماره، وارد سیستم شوید.

انتقال شماره چقدر طول میکشه؟

شخصی که روی تقویم کاغذی می نویسد.
Kwangmoozaa / Shutterstock.com

با توجه به الزامات FCC، اکثر نقل و انتقالات شماره ظرف یک روز کاری تبدیل می شود. Verizon ادعا می کند که انتقال شماره تلفن همراه را در عرض چهار ساعت تکمیل می کند و انتقال تلفن ثابت تنها دو ساعت طول می کشد.

اما انتقال اعداد پیچیده ممکن است بیش از یک روز طول بکشد. برای مثال، اگر می‌خواهید تمام خانواده‌تان شماره‌های قدیمی خود را حفظ کنند، ممکن است تا یک هفته منتظر تکمیل انتقال باشید. (با این حال، احتمالاً فقط باید یک یا دو روز صبر کنید. اگر نگران هستید، پیشنهاد می کنم فقط شماره تلفن بزرگسالان را منتقل کنید.)

انتقال شماره تلفن ثابت به تلفن همراه نیز ممکن است چند روز طول بکشد. و خنده دار است که تلفن ثابت و تلفن هوشمند شما ممکن است به طور موقت از یک شماره در طول فرآیند انتقال استفاده کنند. فقط به خاطر داشته باشید که برخی از اپراتورها، از جمله AT&T، انتقال شماره از تلفن ثابت به تلفن همراه را قبول ندارند.

بار دیگر، اپراتورها پیشنهاد می کنند که شماره خود را تا زمانی که طرح قدیمی شما هنوز فعال است، منتقل کنید. انجام این کار اطمینان حاصل می کند که در طول فرآیند انتقال تلفن کار می کند. البته ممکن است انتقال شماره از طرح غیرفعال غیرممکن باشد.

آیا برای انتقال شماره خود نیاز به خرید یک گوشی جدید دارید؟

قلم سامسونگ Galaxy S22 Ultra S Pen در پشت گوشی
جاستین دوینو

از آنجایی که اپراتورها از فروش تلفن پول زیادی به دست می آورند، تمایل دارند به مشتریان جدید تخفیف های «تغییر و ذخیره» ارائه دهند. اما خرید چیزی با تخفیف به معنای “پس انداز کردن پول” نیست، بنابراین می توانید از این معاملات صرف نظر کنید. این خوبه؛ همچنان می توانید شماره خود را به شرکت مخابراتی جدید خود منتقل کنید.

هنگام استفاده از یک تلفن قدیمی، فرآیند انتقال کمی دشوارتر است. ممکن است اپراتور قدیمی شما گوشی را خاموش کرده باشد تا فقط با شبکه آنها کار کند. این بدان معناست که باید خودتان قفل گوشی خود را باز کنید یا آن را برای کمک به اپراتور قدیمی خود ببرید.

هنگامی که قفل گوشی شما باز شد، شرکت مخابراتی جدید یک سیم کارت جایگزین به شما می دهد. به سادگی این سیم کارت را به تلفن بچسبانید (یا از شرکت مخابراتی خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد) و همه چیز آماده است.

اکنون، برخی از تلفن‌ها در سطح سخت‌افزار قفل شده‌اند، به این معنی که در واقع نمی‌توانند به شبکه‌های اپراتورهای دیگر متصل شوند. در این صورت به یک گوشی جدید نیاز دارید. اکثر مردم با این وضعیت مواجه نمی شوند، اگرچه اگر از یک تلفن مقرون به صرفه استفاده می کنید و به Verizon یا از Verizon نقل مکان می کنید، می تواند مشکل ساز باشد.