آیا می توانم وقتی در خانه هستم دوربین های امنیتی خود را خاموش کنم؟


مردی بعد از کار در خانه تلویزیون تماشا می کند.
آندری_پوپوف / Shutterstock.com

دوربین های امنیتی برای نظارت بر خانه شما، چه در داخل و چه در بیرون، عالی هستند، اما اگر بخواهید زمانی که در خانه هستید آنها را غیرفعال کنید تا حریم خصوصی را افزایش دهید، چه؟

چرا وقتی در خانه هستید دوربین های خود را خراب می کنید؟

ممکن است زیاد به روشن یا خاموش بودن دوربین های امنیتی هوشمند خود در زمانی که در خانه هستید فکر نکرده باشید. بخشی از جذابیت تجهیزات خانه هوشمند و انبوهی از دوربین‌های امنیتی با پیکربندی آسان در بازار، این است که شما تحقیقات خود را برای انتخاب دوربین مناسب انجام می‌دهید و سپس آن را وصل می‌کنید و فراموش می‌کنید.

اما اغلب در اخبار، داستانی در مورد دوربین‌های امنیتی منتشر می‌شود که قفل آن‌ها باز می‌شوند، توسط سیستم‌افزار قدیمی هک می‌شوند، یا به روشی که نباید به آن‌ها دسترسی پیدا می‌شود.

این نوع داستان‌ها ممکن است باعث شود فکر کنید خاموش کردن دوربین‌های امنیتی هنگامی که دقیقاً در مقابل آنها نشسته‌اید، ممکن است ایده بدی نباشد و به درستی هم چنین است.

به هر حال، بزرگترین مزیت دوربین های امنیتی این است که می توانند خانه خود را بررسی کنند در حالی که برای نظارت حضوری در آنجا نیستید. دوربینی که در اتاق نشیمن شما پارک شده است تا بتوانید سگ های خود را در حین کار بررسی کنید، زمانی که در محل کار هستید عالی است – اما زمانی که با آنها روی مبل می نشینید، یک نگرانی بالقوه برای حفظ حریم خصوصی است.

چگونه وقتی در خانه هستید دوربین های امنیتی را خاموش کنید

متأسفانه، تعداد زیادی از دستگاه‌های ذکر شده در بالا به این معنی است که هیچ راه جهانی برای خاموش کردن دوربین وجود ندارد، زیرا بسته به برند و نحوه کار با دوربین متفاوت است. در اینجا چیزی است که باید به دنبال آن باشید و روشی مطمئن برای کنترل دوربین‌ها با منبع برق سیمی.

با استفاده از تنظیمات نرم افزار دوربین ها را خاموش کنید

نمونه ای از تعویض دوربین در برنامه تلفن همراه Ring.
زنگ

اکثر دوربین های امنیتی دارای نوعی عملکرد دور زدن یا خاموش کردن هستند. این خاموشی واقعاً شامل چه چیزی است و چگونه می توانید به آن دست یابید، با این حال، بسته به سازنده متفاوت است.

اکثر دوربین‌های شرکت‌هایی مانند Nest، Ring، Arlo، Eufy و سایر سازندگان از سوئیچ‌های ساده مبتنی بر نرم‌افزار درون‌برنامه پشتیبانی می‌کنند. برنامه Control را باز می‌کنید، دوربین را انتخاب می‌کنید و یک کلید روشن و خاموش برای تنظیم وضعیت دوربین پیدا می‌کنید.

برخی از پلتفرم ها گزینه های پیچیده تری از جمله اتوماسیون را ارائه می دهند. برای مثال، دوربین‌های Nest را می‌توان به تنظیمات تشخیص حضور Google Home مرتبط کرد. با عملکرد Home/Outside، می‌توانید دوربین Nest را در اتاق نشیمن خود تنظیم کنید تا اگر فردی از گروه Google Home شما در خانه باشد، خاموش شود – و پس از خروج دوباره روشن شود. حضور در داخل و خارج از خانه توسط تلفن های کاربر تعیین می شود، نه تشخیص حضور (مانند آنچه توسط ترموستات Nest ارائه می شود) برای اهداف امنیتی.

دوربین های حلقه از حالت های پشتیبانی می کنند. می‌توانید برای غیرفعال کردن تشخیص حرکت، حالت اصلی را برای روشن نگه داشتن دوربین‌های خارجی و حالت از راه دور را برای روشن کردن همه آن‌ها، غیرفعال کنید. مانند سیستم Nest، Ring از geofencing پشتیبانی می کند.

یکی از چیزهایی که اگر شروع به جستجوی تنظیمات دوربین خود کنید به سرعت متوجه خواهید شد این است که ممکن است بتوانید دستگاه را از طریق تنظیمات نرم افزار خاموش کنید، اما در واقع نمی توانید دستگاه را خاموش کنید. از نقطه نظر تجربه کاربر، این البته منطقی است. اکثر مردم اگر دوربین را خاموش کنند، به خصوص دوربینی که در مکانی صعب العبور نصب شده است، ناامید می شوند و مجبور می شوند برای روشن کردن مجدد دوربین به سمت دوربین بروند.

برق دوربین را خاموش کنید

دوشاخه هوشمند برند کاسا.
خزانه داری

اگر دوربین در اتاق نشیمن شما فقط “نرم” خاموش است، پس واقعا خاموش نیست – اینطور است؟ هرکسی که دسترسی مجاز یا غیرقانونی به سیستم داشته باشد، می‌تواند به سادگی قاب دوربین را بچرخاند تا آن را به آسانی روشن کند.

راه حل ساده؟ هنگامی که در خانه هستید، برق دوربین را قطع کنید تا از هرگونه احتمال روشن شدن دوربین در زمانی که می خواهید آن را خاموش کنید، جلوگیری کنید. این لزوماً راه حل مناسبی برای همه دوربین‌های امنیتی باتری‌دار نیست، زیرا بسیاری از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، مانند دوربین‌های سری Arlo Pro، زمانی که باتری برداشته می‌شود اما کابل شارژ همچنان متصل است، کار می‌کنند.

البته، ما اولین کسی خواهیم بود که اعتراف می کنیم که خزیدن پشت مبل برای جدا کردن دوربین امنیتی خود هنگام رفتن به محل کار – و سپس معکوس کردن روند هر روز صبح قبل از رفتن – بیش از یک دردسر است.

اگر می خواهید مسیر قطع فیزیکی دوربین را طی کنید، توصیه می کنیم دوربین را به پریز هوشمند شرکت معتبری مانند کاسا وصل کنید. شما تمام انعطاف‌پذیری برنامه‌ریزی، روال‌های روال بیرون از منزل/خانه و سایر ویژگی‌های خانه هوشمند را خواهید داشت، بدون اینکه نگران این باشید که آیا دوربین نرم‌افزاری از قبل خاموش است یا خیر.

دوشاخه های هوشمند Kasa HS103

این دوشاخه های دستی برای دور زدن دستی قدرت دوربین های امنیتی ایده آل هستند.

برای خارج کردن کامل هر کالای آنلاین یا هوشمند از معادله، همیشه می‌توانید دوشاخه هوشمند را با یک سوکت کنترل‌شده بی‌سیم یا حتی یک تایمر خروجی سنتی که برای روال کاری شما تنظیم شده است، تعویض کنید.

اگرچه در عمل، رفتن به این مسیر می تواند بسیار راحت تر از استفاده از اجزای هوشمند به جای آن باشد. گزینه پلاگین هوشمند تضمین می کند که دوربین در واقع خاموش است اما انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد.

با این حال، زمانی که دوربین از آن استفاده نمی‌کنید، به قطع برق نزدیک می‌شوید و می‌توانید مطمئن باشید که در واقع خاموش است و در حالت کم مصرف مرموز نیست.