آیا میدانستید؟ می توانید پیوندهای مرورگر را به دسکتاپ خود بکشید و رها کنید


نمادهای چهار مرورگر اصلی: کروم، اج، سافاری و فایرفاکس

در حداقل چهار مرورگر اصلی – کروم، اج، فایرفاکس و سافاری – در ویندوز، مک و لینوکس، می‌توانید به راحتی پیوند میانبر یک وب‌سایت را مستقیماً روی دسکتاپ خود بکشید و رها کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

یک میانبر وب با استفاده از کروم، اج و فایرفاکس ایجاد کنید

برای ایجاد میانبر وب دسکتاپ، ابتدا یک پنجره مرورگر کروم، اج یا فایرفاکس را باز کنید و به سایتی بروید که می خواهید میانبر از آن ایجاد کنید. در نوار آدرس بالای پنجره، روی نماد قفل (که در سمت چپ آدرس قرار دارد) را از پنجره مرورگر به بیرون و روی دسکتاپ خود بکشید و بکشید.

به محض اینکه کلیک کنید و بکشید، عنوان یا آدرس وب سایت را در کنار اشاره گر خود خواهید دید. هنگامی که ماوس را روی دسکتاپ می‌چرخانید، دکمه ماوس را رها کنید و یک نماد میانبر ایجاد می‌شود. برای استفاده از میانبر، در هر زمان که خواستید روی آن دوبار کلیک کنید و سایت در مرورگر پیش فرض شما باز می شود.

این میانبر نیز لازم نیست روی دسکتاپ شما بماند—شما می توانید آن را به هر پوشه ای در رایانه شخصی خود منتقل کنید.

مربوط: نحوه ایجاد میانبرهای دسکتاپ در ویندوز ۱۰ به روشی آسان

یک میانبر وب با استفاده از سافاری در مک ایجاد کنید

برای ایجاد میانبر وب دسکتاپ در مک، ابتدا یک پنجره مرورگر سافاری را باز کنید و به سایتی بروید که می خواهید میانبر برای آن ایجاد کنید.

در آن پنجره، نشانگر ماوس خود را روی نوار آدرس در بالای پنجره قرار دهید و یک نماد کوچک به علاوه (“+”) در سمت چپ سمت چپ ظاهر می شود. روی آیکون پلاس کلیک کرده و روی دسکتاپ خود بکشید و دکمه ماوس یا ترک پد را رها کنید. یک نماد میانبر ظاهر می شود.

پس از آن، می توانید روی نماد میانبر دوبار کلیک کنید و برنامه مرورگر پیش فرض شما باز می شود و وب سایت ذخیره شده در پیوند به طور خودکار بارگیری می شود.

به هر حال، این تنها ترفند کشیدن و رها کردن نیست که می توانید با مرورگرها انجام دهید. اکثر مرورگرها همچنین به شما اجازه می دهند که برگه ها را بین پنجره های باز همان مرورگر بکشید. از آن لذت ببرید – و مرور شاد!

مربوط: PSA: می‌توانید برگه‌ها را بین ویندوز مرورگر در کروم (و سایر مرورگرها) بکشیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر