آیا برای سفر به ارمنستان به ویزا نیاز داریم؟


آیا می دانستید برای رفتن به ارمنستان نیازی به ویزا ندارید؟ ارمنستان به عنوان کشور همسایه ایران بهترین مکان های گردشگری در میان ایرانیان تاریخی غنی و طبیعت بکر وصف ناپذیری وجود دارد. گردشگران ایرانی به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی و هزینه های کم سفر، همواره این کشور را به عنوان یک مقصد گردشگری مناسب انتخاب می کنند. امکانات رفاهی و گردشگری در ارمنستان نسبت به سایر کشورهای ارمنستان ارزانتر است و می توانید با تور ارزان ارمنستان به این کشور زیبا سفر کنید و سفری مقرون به صرفه را با خانواده یا دوستان خود تجربه کنید.

آیا برای سفر به ارمنستان به ویزا نیاز داریم؟

اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید می توانید بدون اخذ ویزا به ارمنستان سفر کنید. طبق توافق که در ژوئن ۲۰۱۵ بین ایران و ارمنستان بسته شد، کشورهای ایران و ارمنستان برای تسهیل سفر مردم به ارمنستان و مردم ارمنستان به ایران و همچنین ارتقای صنعت گردشگری به طوری که گردشگران از این دو بازدید کننده این قرارداد را امضا کردند. کشورها می توانند به راحتی به کشورهای یکدیگر سفر کنند. این قرارداد همچنین باعث بهبود روابط اجتماعی و سیاسی ایران و ارمنستان شد.

انواع ویزای ارمنستان

انواع ویزای ارمنستان

اگر به دلایل مختلف قصد سفر به ارمنستان را دارید و یا می خواهید با تور جاده ای ارمنستان به این کشور سفر کنید، در نظر داشته باشید که برای انجام هر کاری در ارمنستان باید ویزای خاصی داشته باشید. اگر قصد دارید از طریق دولتی، گردشگری یا ترانزیت به ارمنستان سفر کنید، باید برای هر یک ویزای جداگانه داشته باشید که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی ارمنستان

اگر قصد سفر به ارمنستان برای گشت و گذار، کار یا ملاقات با خانواده و اقوام خود را دارید، باید ویزای توریستی ارمنستان را دریافت کنید. اما طبق قرارداد ایران و ارمنستان اگر قصد اقامت کمتر از ۹۰ روز در ارمنستان را دارید نیازی به اخذ ویزا ندارید.

ویزای دولتی ارمنستان

اگر شما فردی هستید که دارای پاسپورت دولتی هستید، برای سفر به ارمنستان باید ویزای دولتی دریافت کنید.

ویزای دیپلمات ارمنستان

در صورت داشتن پاسپورت دیپلماتیک می توانید با اخذ ویزای دیپلماتیک به ارمنستان سفر کنید.

ویزای ترانزیت ارمنستان

ویزای ترانزیت ارمنستان به مدت یک سال اعتبار دارد و پس از دریافت آن، می توانید در طول یک سال زمانی که وارد ارمنستان می شوید چندین بار از آن استفاده کنید.

ویزای تحصیلی ارمنستان

اگر می خواهید ویزای تحصیلی بگیرید می توانید به سفارت ارمنستان برای آن در تهران اقدام کنید. ارمنستان دانشگاه ها و مدارس خوبی دارد که اگر قصد ادامه تحصیل در ارمنستان را دارید می توانید برای آنها اقدام کنید.

آدرس سفارت ارمنستان در ایران

آدرس سفارت ارمنستان در ایران: تهران، شهریار، خیابان رازی، خیابان الرازی، پلاک ۱

شماره تلفن سفارت ارمنستان: ۰۲۱۶۶۷۰۴۸۳۳