آیا اظهارات مثبت می تواند به ما در مورد تصویر بدن و کاهش وزن بعد از 60 سال کمک کند؟


بسیاری از ما درباره استفاده از جملات تاکیدی مثبت شنیده ایم. اما آیا آنها واقعاً م effectiveثر هستند؟ و آیا آنها واقعاً می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند؟

این را در نظر بگیرید: هر فکری که فکر می کنید و هر کلمه ای که تأیید می کنید ، حتی چیزهای منفی. همه گفتگوهای خودی و گفتگوهای داخلی ما-خوب یا بد-یک فرایند تأیید است. این بدان معناست که ما دائماً از تقویت کننده ها استفاده می کنیم ، چه آن را درک کنیم چه نکنیم.

اولین قدم خوب آگاهی است. وقتی برای اولین بار با جملات آشنا شدم و بیشتر از افکار و کلمات خود آگاه شدم ، شوکه شدم. من به آن اندازه که فکر می کردم به یک فرد مثبت نزدیک نبودم. جای تعجب نیست که به نتیجه دلخواهم نرسیدم! من به معنای واقعی کلمه برای شکست آماده می شوم.

اگر روز خود را با “از بدنم متنفرم” ، “من چاق هستم” یا “من احمق هستم” شروع کنید ، این امر را تایید می کند. هنگام خواندن پست ، یک لحظه مکث کنید تا به برخی از تأییدهای خود فکر کنید.

او در آینه نگاه می کند و می گوید: “من تو را دوست دارم ، بدن!” یا گفتگوی درونی بیشتر شبیه این است که “شما چاق و منزجر کننده هستید”. وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، صدای درونی زمزمه می کند: “شما فوق العاده هستید ، متوجه شدید!” یا می شنوید ، “شما هیچ اراده ای ندارید ، و هرگز نمی توانید این کار را انجام دهید.”

یک لحظه وقت بگذارید تا احساس خود را با شروع گپ و گفت منفی مشاهده کنید. وقتی این کلمات را می گویید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد؟ به هرگونه احساس جسمانی مانند سفت شدن یا تنگ شدن قفسه سینه یا روده ، لرزش یا کشش در گردن و شانه ها توجه کنید.

سپس به احساسات قلبتان گوش دهید. آیا این کلمات به شما انگیزه می دهد و انگیزه می دهد یا شما را پایین می آورد و شما را ناراحت یا ناامید می کند؟

بخش بعدی تأییدات مثبت برای حل وزن اضافی ، آگاهی از آنچه در ناخودآگاه می گذرد است. ممکن است فکر کنیم تصدیق های مثبت جواب نمی دهند زیرا وقتی می گوییم هیچ اتفاقی نمی افتد.

به عنوان مثال ، می توانید در تمام طول روز پیاده روی کنید و تکرار کنید “من لاغر هستم” ، اما این برای لاغر شدن جادویی کافی نیست. نکته تأییدیه های مثبت این است که به آنها کمک کنیم چیزی را که می خواهند ایجاد کنند.

لوئیز هی ، یکی از رهبران بزرگ ادعاها ، اظهار داشت که “راز کار سریع و مداوم تقویت کننده ها ایجاد فضایی برای رشد آنها است. ادعاها مانند بذرهای کاشته شده در خاک هستند. خاک ضعیف ، رشد ضعیف. خاک غنی ، رشد فراوان. “

من این قیاس را دوست دارم زیرا به اهمیت آماده سازی محیطی مناسب برای رشد ادعاهای شما اشاره می کند. وقتی صحبت از ادعاها می شود ، محیط ضمیر ناخودآگاه شماست.

ایمان ما از آنچه در دوران کودکی آموختیم نشأت می گیرد. بسیاری از این باورها به خوبی کار می کنند ، اما برخی دیگر توانایی شما را در ایجاد آنچه می خواهید محدود می کند.

به عنوان مثال ، اگر فکر نمی کنید شایسته و مستحق داشتن اندامی باریک و سالم هستید ، یا اگر برتری شما به نحوی از شما محافظت می کند ، احتمالاً در برابر کاهش وزن با مقاومت روبرو خواهید شد.

بار دیگر ، آگاهی کلیدی است. چند دقیقه وقت بگذارید و فکر کنید که پرخوری یا اضافه وزن چگونه می تواند بر شما تأثیر بگذارد.

وقتی می گویید: “من می خواهم وزن کم کنم ، اما ____________” ، قسمت خالی را پر کنید و با قلب و ذهن خود به دقت گوش دهید. در پاسخ ها سرنخ های مهمی وجود دارد.

ادعا می تواند یک ابزار م inثر در کاهش وزن باشد. زمان شروع کاشت بذر موفقیت فرا رسیده است!

رابطه خود را با بدن پیری چگونه توصیف می کنید؟ آیا از تقویت کننده های مثبت برای حفظ نگرش مثبت در مورد بدن خود استفاده می کنید؟ لطفاً نظرات خود را به نفع جامعه ما به اشتراک بگذارید.