آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه ای از موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش مناسب و بهبود رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.
 • گردش خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب: علت بسیاری از بیماری ها است
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خوب و بهبود رشد مو.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن نیاز به واکنش های شیمیایی دارد. چه از جراحت رهایی یابیم و چه غذایی را که می خوریم تجزیه کنیم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم که همه این عملکردها را انجام دهند.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی بدن مراقبت می کنند. هر سلول بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب مواد مغذی ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی و موارد دیگر نیاز دارد. آنها حتی روند پیری را نیز کند می کنند. کاهش قابل توجه این کاتالیزورها در بدن ما می تواند بر سلامتی ما تأثیر منفی بگذارد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و بهینه نگه می دارد. برای به دست آوردن غذا از غذاهایی که مصرف می کنیم و همچنین در درمان استفاده می شود.

بدن آنزیم ها را به صورت طبیعی تولید می کند. با این حال ، این فرایندی است که از سن 25 سالگی کاهش می یابد.

کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

آسیب پذیری دیگر مرتبط با کاهش آنزیم ها افزایش بیماری و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی ، اطمینان از تعادل بین سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک است. غذاهای فرآوری شده فاقد آنزیم هستند و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین مراقب رژیم غذایی خود باشید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، حفظ مصرف مناسب آنزیم ضروری است. اما از آنجا که ما غذاهای فراوری شده زیادی در اختیار داریم ، غذاهای خیلی ساده و فرآوری شده علت ریزش مو و کاهش رشد موها نیستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم های بدن فکر می کنید ، به سه نوع مختلف آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش کار می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. آنها غذاهای مختلفی را که مصرف می کنید ، پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی به درستی کار می کنند ، از نفخ ، سوء هاضمه و تشکیل گاز جلوگیری می کنند. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد در صورت عملکرد مطلوب دستگاه گوارش به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی حذف می کند. البته آنزیم های غذایی در غذاهای خام کامل یافت می شوند. آنها به شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی کمک می کنند تا سالم و کامل عمل کنند. به منظور افزایش میزان آنزیم های غذایی مورد نیاز بدن ، مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها همچنین در گوشت خام و ماهی یافت می شوند ، مراقب آلودگی باشید. (افزودن HCL به رژیم غذایی حاوی پروتئین نیز می تواند از این نوع آلودگی جلوگیری کند زیرا باکتری های معده را از بین می برد). سبزیجات را به آرامی می پزیم و اگر بتوانیم حتی می توانیم آنها را خام بخوریم. همچنین ، سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را کنید تا کاملاً از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

آنزیم های سیستمیک

بدن از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت ها و برای سلامت کلی بدن استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و از عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی و پشتیبانی عمومی بدن پشتیبانی می کنند. آنزیم های سیستمیک چندین ماده در بدن را تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقاد خون و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، به همین دلیل است که مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها از NSAID ها سودمندتر هستند این است که آنزیمهای سیستمیک تمایل دارند مستقیماً وارد مجتمع های ایمنی مضر گردش خون (CIC) شوند در حالی که CIC های مفید را در جای خود رها می کنند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل از رژیم غذایی به عنوان مکمل غذایی مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک به وعده غذایی نگیرید ؛ در غیر این صورت ، به جای تمیز کردن سیستم به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من مشکل است زیرا احساس افسردگی شدید می کنم. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و مشکلات کاندیدایی من است (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم). علائم انقراض این باکتری ها زشت است و من باید بتوانم در این بین بتوانم کار و عملکرد کنم.

بنابراین من به آرامی از این رویکرد استفاده می کنم – اعتدال کلیدی است! این برای من آسان نیست زیرا من یک فرد بی حوصله هستم که به سختی “اعتدال” را تجربه می کنم و این همیشه سلامت من را در مسیر طبیعی قرار داده است.

کمتر بیشتر است – مانترا من تا آخر عمر 🙂

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.

از آنجا که آنزیم های سیستمیک بر سلامت کلی و رفاه شما تأثیر می گذارد ، بر رشد مو نیز تأثیر می گذارد. رشد یک عارضه گردش خون مناسب است و در عوض به رشد موهای سالم کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی حدود 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها این فرایندها را تسریع می کنند. آنزیم های سیستمیک به نتایج درمانی ما و همچنین پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کند. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را زنده می کند ، یکی از آنها تقویت مو است. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای لخته شدن خون استفاده می کند ، که باعث تراکم آن می شود. آنها همچنین به کبد کمک می کنند تا نقش تصفیه کننده خون را ایفا کند. این روش در نهایت گردش خون را بهبود می بخشد.

هرچه خون بیشتری در بدن شما جریان یابد ، پوست سر خون بیشتری را دریافت می کند و فولیکول های مو غذای مورد نیاز برای رشد سالم و مداوم مو را دریافت می کنند. اگر این مفهوم را روی سر خود بچرخانید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدود کردن گردش خون باعث کند شدن رشد مو می شود.

التهاب: علت بسیاری از بیماری ها است

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های جدی است ، بنابراین مهم است که بفهمید از التهاب رنج می برید یا نه. اگرچه التهاب یک واکنش طبیعی بدن در برابر صدمات است ، اما اگر سیستم ایمنی بدن شما نتواند از التهاب جلوگیری کند ، می تواند به پیری زودرس یا سایر بیماری ها تبدیل شود.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های سیستمیک کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. به این ترتیب بدن شما به شما در مورد مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و این مشکل می تواند منجر به تولید CIC بیشتر در بدن شود. داروهایی که معمولاً توسط پزشکان تجویز می شوند ، همه CIC ها را خوب و بد کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. از طرف دیگر ، آنزیم ها فقط در CIC منفی صفر هستند ، که به بهبود کمک می کند و آن را به وضعیت بسیار سالم تری می رساند.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف پزشکان را بر آن داشت تا از داروهای ضدالتهابی برای درمان ریزش مو استفاده کنند. برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، آنزیم های سیستمیک یک گزینه طبیعی و سالم برای درمان التهاب هستند که می تواند منجر به ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آردهای تصفیه شده ، غلات و محصولات لبنی است.

التهاب می تواند بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، ریفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، بیماری آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) ، بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو را تحت تأثیر قرار دهد. پاسخ التهابی بیش فعال

بنابراین چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟

شما دو گزینه دارید: تغییر رژیم غذایی یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. این که آیا منظم هستید یا در تلاش برای تغییر شیوه زندگی خود هستید ، هنگام ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی ، سعی کنید از غذای کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای طبیعی و خام مانند میوه ها ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذاهای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارند ، بنابراین بدن در وضعیت غنی از آنزیم های بهتر باقی می ماند. اگر ازن را به برنامه خود اضافه کنید ، آنزیم های خاصی نیز در بدن شما افزایش می یابد.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند هر محلول ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را درک کنم زیرا به دلیل مارک های خاص احساس نفخ یا یبوست می کردم. من آن را تغییر دادم و اکنون چند آنزیم گوارشی روزانه به غذاها می برم. همانطور که اشاره کردم ، مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من مشکل است زیرا احساس افسردگی شدید می کنم.

آنزیم های سیستمیک نیز در موارد زیر مفید هستند:

 • فیبرین ، یک پروتئین سخت و چسبناک است که در اثر شرایط فیبری ایجاد می شود
 • کاهش بافت اسکار (به عنوان مثال پس از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و بقایای سلولی و حمایت از عملکرد کبد.
 • بهبود پاسخهای ایمنی با کمک گلبولهای سفید خون
 • درمان رشد بیش از حد مخمر (باعث ایجاد استرس در کبد می شود)
 • همراه با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذای مصرفی ، که عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد

ریزش مو باعث تولد دوباره موها و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریزش مو ، به صفحه علل ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای کاشت مو پیدا کنید ، به صفحه راه حل های رشد مجدد مو مراجعه کنید.

یا اگر می خواهید در مورد پاکسازی زندگی و شیوه زندگی کلی خود بیشتر بیاموزید ، از سایت بهداشتی مطلوب من دیدن کنید.دیدگاهتان را بنویسید