آموزش تکنیک های عکاسی با موبایل


عکاسی یکی از بهترین سرگرمی ها و مشاغل در جهان است و دانش تکنیک های عکاسی با موبایل می تواند به شما در این مسیر کمک کند. امروزه افراد زیادی هستند که از تلفن همراه برای گرفتن عکس و فیلم استفاده می کنند. این کار هم برای تفریح ​​و هم به عنوان شغل انجام می شود و اگر می خواهید در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشید می توانید این پست آموزشی را مطالعه کنید. danotik برای یادگیری سریع همه چیزهایی که برای بهبود عملکرد خود نیاز دارید، ادامه دهید. دانوتک با مجموعه انتشارات آموزشی خود همراه شما خواهد بود!

تمام فناوری های تصویربرداری موبایل

برای اینکه بتوانید با استفاده از تلفن همراه عکس های خوب و با کیفیتی ثبت کنید، باید اصول اولیه و همچنین تکنیک های عکاسی با موبایل را رعایت کنید که منجر به خلاقیت و کیفیت بیشتر می شود. این موارد شامل موارد زیادی مانند تمیز بودن لنز، عدم تکان خوردن در هنگام عکاسی، نور مناسب، کادربندی مناسب، در نظر گرفتن نوع عکس و … می باشد. در ادامه با ذکر مهمترین نکات و توضیحات تکمیلی برای هر مورد در خدمت شما هستیم.

تمیز و مرتب بودن را فراموش نکنید!

وقتی می خواهید عکاسی کنید فرقی نمی کند فیلم باشد یا عکس، باید به تمیزی منظره یاب و حتی سوژه توجه کنید. بهداشت لنز کاملاً قابل توضیح است و به اهمیت آن پی می برید، اما نکته مهم دیگری که به آن اشاره کردیم، منظم بودن آن است. نوع انسان یا شیء بودن سوژه شما تاثیری در اهمیت این موضوع ندارد و باید ظاهر و خط موضوع را از نظر رنگ و تراکم اجسام به گونه ای تنظیم کنیم که تعدد رنگ ها و اجسام مختلف. نتیجه کار خود را خراب نکنید و به عنوان اولین فناوری شاهد تاثیر عکاسی با موبایل باشید.

از بزرگنمایی درست استفاده کنید

به عنوان یکی از تکنیک های عکاسی با موبایل باید به شما بگوییم که برای ثبت عکس بسته و بسته از سوژه بهتر است تا حد امکان از زوم استفاده نکنید. قابلیت زوم در بسیاری از تلفن های همراه به صورت دیجیتالی ارائه شده است و این می تواند کیفیت عکس های شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در برخی از تلفن های همراه می بینیم که برای بزرگنمایی/کوچ کردن، موبایل در واقع بخشی از یک عکس معمولی را برش می دهد که فاجعه است و کیفیت تصویر را خراب می کند. برای عکس‌های با کیفیت بهتر و کنترل کادربندی بیشتر برای عکس‌های نزدیک به سوژه خود نزدیک‌تر شوید.

بزرگنمایی صحیح

شرایط نور را در نظر بگیرید

نور یکی از فاکتورهای مهم در هنگام گرفتن عکس و فیلم است. این موضوع حتی در زمان استفاده از دوربین های حرفه ای نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا با نور کافی جزئیات بهتر و دقیق تری ثبت می شود و در نهایت نتیجه بهتری حاصل می شود. نکته دیگری که باید در نظر گرفت زاویه نور است. هنگامی که نور با زاویه مناسب به هدف برخورد می کند، می توانید به درستی روی رنگ ها و سایه ها مانور دهید و این عکس هایی با کیفیت فوق العاده بالا می گیرد.

تلفن همراه ثابت

شاید این یکی از مهم ترین تکنیک های عکاسی با موبایل به حساب نیاید، اما نباید از آن غافل شد! پایداری لنز باعث فوکوس مناسب و پردازش بهتر جزئیات تصویر می شود. عکاسان حرفه ای این توانایی را دارند که دوربین را ثابت نگه دارند، اما لرزش گاه به گاه دست و دوربین همچنان ممکن است رخ دهد. افرادی که تجربه زیادی ندارند یا به صورت حرفه ای کار نمی کنند ممکن است توانایی ثابت در دست گرفتن تلفن همراه را نداشته باشند، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از سه پایه برای کار خود استفاده کنید تا خطای مالی شما باعث کاهش کارایی و کیفیت شما نشود. کار کردن

کادربندی صحیح شما را حرفه ای می کند!

جایی که سوژه را در عکس قرار می دهید می تواند سرنوشت عکس و حتی شغل شما را تغییر دهد! کادربندی را باید همیشه به عنوان یکی از اصول اولیه عکاسی به خاطر بسپارید. در پرتره ها، وقتی فرد را در وسط عکس قرار می دهید، پویایی آن کمی کاهش می یابد. در عکس هایی که از چیزها و غذاها ثبت می کنید، قرار دادن آنها در وسط می تواند یک بسته خوب و دلپذیر را ایجاد کند، اما این قانون می تواند خلاقیت و جادو را از عکس های شما بگیرد.

به طور کلی هنگام عکس گرفتن به عنوان یک تکنیک عکاسی با موبایل باید سوژه را با توجه به محیط اطرافش در مکان مناسبی قرار دهید. فراموش نکنید که با این کار خلاق باشید! برای کادربندی بهتر می توانید از ابزار Gridline که در دوربین همه گوشی های موبایل موجود است استفاده کنید. این ابزار خطوط صاف و منظمی را روی صفحه نمایش می دهد که به شما در تقسیم نواحی تصویر و کادربندی اولیه کمک می کند.

آیا با دیدگاه آشنا هستید؟

پرسپکتیو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تکنیک‌های عکاسی با موبایل در طراحی و نقاشی، تأثیر زیادی بر کیفیت کار شما دارد. پرسپکتیو در کادربندی کلیدی است و می توانید از آن برای کنترل اندازه عناصر مختلف در یک تصویر و ایجاد ترکیب بندی و افکت خاص استفاده کنید. برای آشنایی با این تکنیک، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید یا از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که بر اساس پرسپکتیو زاویه‌ها را پیشنهاد می‌کنند.

استفاده از بازتاب نور و سایه

انعکاس نور و سایه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در اینستاگرام یا وب سایت های دیگر به تصاویری برخورد کرده باشید که هارمونی جذاب و حتی معجزه آسایی از نور و سایه دارند. به عنوان مثال، اگر در محیط تصویر خود حجمی از آب دارید، می توانید از انعکاس اجسام اطراف در آب استفاده کنید و با استفاده از آن تصویری کلوزآپ یا مخالف ایجاد و ثبت کنید. به عنوان مثال دیگر می توان به وجود سایه هایی با اشکال و ابعاد مختلف اشاره کرد. با نگاه کردن به زاویه و میزان نور مناسب می توانید هنر خود را با سایه ها نشان دهید!

استفاده از لنزهای جانبی

لنز یک ابزار است و شاید استفاده از آن یک فناوری عکاسی موبایلی نباشد، اما به عنوان یک موضوع مهم به آن اشاره می کنیم. لنزهایی وجود دارند که می توانید با یک قانون ساده روی لنز اصلی گوشی موبایل خود قرار دهید تا کارایی و کیفیت لنز افزایش یابد. این لنزها با دیافراگم ها و کیفیت های متفاوتی تولید می شوند و برای انتخاب بهترین گزینه باید کیفیت و ویژگی های لنز اصلی گوشی موبایل خود را در نظر بگیرید.

فاکتور مهم دیگر نوع عدسی است که استفاده می کنید، زیرا نوع تصویری که ثبت می کنید بر نوع لنز انتخابی شما تأثیر می گذارد. در بین شرکت های سازنده این لنزها می توان Moment را بهترین دانست و با خرید محصولات این برند نگران کیفیت لنزها نباشید.

در پایان این مقاله لازم به ذکر است که موارد ذکر شده عمومی هستند و برای شروع عکاسی با موبایل نیاز به یادگیری این تکنیک ها و موضوعات دارید. برای یادگیری بهتر می توانید در دوره های عمومی عکاسی شرکت کنید یا از کتاب ها و سایت های آموزشی استفاده کنید. اگر تجربیات مفیدی در زمینه عکاسی موبایل دارید، آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا دانش بیشتری در زمینه فناوری های تصویربرداری موبایل داشته باشیم. همچنین سوالات خود را در قسمت نظرات همین مقاله بنویسید تا در کوتاه ترین زمان به شما پاسخ دهیم.