آموزش برنامه نویسی Danutique


برنامه نویسی به معنای نوشتن دستورالعمل ها به کامپیوتر برای انجام اقدامات مورد نیاز است. برنامه نویسی یکی از پرتقاضاترین مهارت های دنیاست، به همین دلیل یادگیری این مهارت از طریق دوره های برنامه نویسی، آموزش های حضوری و غیره بسیار مهم است. برنامه های موبایل، بازی های ویدیویی، وب سایت ها یا هر برنامه دیگری که توسط یک برنامه نویس نوشته شده است، خروجی برنامه نویسی محسوب می شود. همچنین درک این نکته مهم است که برنامه نویسی فقط نوشتن کد نیست. در عوض، برنامه نویسی تابع یک مهارت گسترده تر است، یعنی توسعه نرم افزار، که نیاز ما را به آموزش برنامه نویسی دو چندان می کند.

دوره های برنامه نویسی برای معلمان ارشد

در معلمان پیشتاز دوره های متعددی با موضوع آموزش برنامه نویسی پایتون تهیه شده است. با استفاده از این دوره ها می توانید مهارت های خود را به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار یا برنامه نویس ارتقا دهید. دوره های مختلفی در سایت آکادمی مربیان پیشتاز از مقدماتی تا پیشرفته به منظور یادگیری زبان برنامه نویسی تهیه شده است و بهترین ابزار و راهنمای ورود شما به بازار کار می باشد.

برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی به معنای استفاده از کد برای وادار کردن رایانه ها به انجام اقدامات مورد نیاز است. برنامه نویس کسی است که به رایانه دستور می دهد تا این اقدامات را انجام دهد و مهمترین مهارت در مهندسی نرم افزار است. دستورالعمل ها به زبان برنامه نویسی نوشته شده است که کامپیوتر آن را درک می کند. این دستورالعمل ها ابتدا توسط یک الگوریتم و یک فلوچارت طراحی شده و سپس توسط زبان های برنامه نویسی پیاده سازی می شوند.

دستورالعمل‌ها می‌توانند چیز ساده‌ای باشند، یا این دستورالعمل‌ها را می‌توان به صورت استراتژیک برای حل یک مشکل بزرگ‌تر کنار هم قرار داد. مجموعه دستورات را یک برنامه کامپیوتری می نامند. نرم‌افزارهای کامپیوتری را می‌توان بر روی انواع مختلف دستگاه‌ها برای کاربران نهایی توزیع کرد، مثل اینکه هرکسی می‌تواند این مهارت را با استفاده از دوره‌های برنامه‌نویسی، کتاب‌های برنامه‌نویسی و غیره بیاموزد، برنامه‌ای برای خود بسازد و برنامه‌نویس شود.

زبان برنامه نویسی چیست؟

زبان برنامه نویسی زبانی است که توسط کامپیوتر قابل درک است و با استفاده از این زبان تعامل بین انسان و کامپیوتر ایجاد می شود و به عبارت دیگر زبان برنامه نویسی واسطه ای بین کامپیوتر و برنامه نویس است. وقتی برنامه نویس از کامپیوتر می خواهد کاری انجام دهد، دستورات را به زبان برنامه نویسی می نویسد. سپس این دستورالعمل‌ها به کدهای سطح ماشین ترجمه می‌شوند که فقط یک کامپیوتر قادر به درک آن است.

انواع زبان های برنامه نویسی

صدها زبان برنامه نویسی مختلف در قالب های مختلف وجود دارد. همه زبان های برنامه نویسی یک هدف مشترک دارند: توانایی کنترل رفتار و تولید خروجی برای کامپیوتر. در پیشتاز مدرسان بهترین دوره های برنامه نویسی وجود دارد که می توانید از آنها برای ارتقاء مهارت خود استفاده کنید. زبان های برنامه نویسی تقریباً به دو گروه تقسیم می شوند:

  1. زبان های برنامه نویسی سطح پایین
  2. زبان های برنامه نویسی سطح بالا

زبان برنامه نویسی سطح پایین به این معنی است که زبان به کد ماشین نزدیک است. این باعث می شود آن را بسیار کارآمد. اما این نیز درک، اشکال زدایی و نگهداری را برای ما توسعه دهندگان دشوار می کند. این روزها نوشتن برنامه به زبان های سطح پایین غیرمعمول نیست. زبان های برنامه نویسی سطح بالا معمولاً آسان تر برای یادگیری هستند، مانند انگلیسی؛ این به این دلیل است که نوشتن و خواندن یک زبان سطح بالاتر آسان تر است.

همچنین نرم افزارهای سطح بالا کمتر مستقل از نوع کامپیوتری است که برای اجرای آن استفاده می شود. تقریباً تمام زبان های برنامه نویسی که این روزها با آنها برخورد می کنید، زبان های سطح بالایی هستند.

بهترین زبان برای آموزش برنامه نویسی

صدها زبان برنامه نویسی وجود دارد که در زیر بهترین زبان های برنامه نویسی محبوب به همراه معرفی مختصر و نمونه ای از کاربرد آنها در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید هر زبان برنامه نویسی، به خصوص پایتون را که می خواهید با استفاده از دوره های برنامه نویسی اساتید ارشد ما یاد بگیرید.

۱) آموزش زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی بر اساس حجم جستجو و یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۲۲ بر اساس وسعت استفاده است. معمولاً پایتون به عنوان اولین زبان برنامه نویسی برای یادگیری توصیه می شود. این به این دلیل است که نه تنها یادگیری آن آسان است، بلکه یک زبان برنامه نویسی بسیار کاربردی است.

شما می توانید از پایتون برای یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، علم داده و عملا هر چیز دیگری استفاده کنید. در مدرسه پیشتاز دوره های بی نظیری در زمینه برنامه نویسی پایتون وجود دارد که می توانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنید.

دوره برنامه نویسی

آیا یادگیری برنامه نویسی سخت است؟

برنامه نویسی سخت نیست، اما یادگیری آن زمان می برد. منحنی یادگیری زبان برنامه نویسی شبیه به یادگیری یک زبان خارجی جدید است. البته منابع برنامه نویسی، کتاب ها و دوره هایی که استفاده می کنید از نظر مدت زمان یادگیری نیز بسیار موثر خواهند بود. مانند یادگیری زبان های خارجی، ممکن است ماه ها طول بکشد تا بتوانید واقعاً از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که یادگیری زبان های برنامه نویسی زمانی آسان تر می شود که یکی از زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید و شروع به تمرین و ایجاد پروژه های مختلف در آن زبان کنید.

همه زبان های برنامه نویسی از اصول اولیه یکسانی پیروی می کنند. این امر یادگیری زبان های برنامه نویسی بیشتر را بعد از اینکه در یکی از آنها مهارت پیدا کردید آسان تر می کند. به این ترتیب می توان گفت که با یادگیری یک زبان برنامه نویسی، سرعت یادگیری زبان های دیگر شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

آیا باید برنامه نویسی را در سال ۲۰۲۲ یاد بگیرم؟

به طور کلی، پاسخ مثبت است. از آنجایی که تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزار افزایش می یابد و فعالیت های زیادی در سراسر جهان وجود دارد که به افرادی بستگی دارد که می توانند نرم افزار بنویسند و تولید کنند. به عنوان مثال: تمام مشاغل آنلاین به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط توسعه دهندگان نرم افزار ایجاد و نگهداری می شوند. با حرکت بیشتر صنایع به سمت اتوماسیون، تعداد مشاغل توسعه دهنده نرم افزار نیز در حال افزایش است. با استفاده از دوره های آماده شده در سایت آکادمی معلمان پیچاز می توانید تمامی مباحث مربوط به دوره کد نویسی از کدنویسی گرفته تا ایجاد و اجرای پروژه های مختلف را فرا بگیرید.

ابتدا چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

اگر تصویر واضحی از نوع نرم افزاری که می خواهید بنویسید دارید، با پایتون شروع کنید. پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تا به امروز است. این یک زبان مبتدی است که یادگیری آن آسان و سرگرم کننده است. تعداد زیادی آموزش، کتاب و وبلاگ پایتون در اینترنت موجود است.

پایتون یک زبان برنامه نویسی جهانی است که تقریباً در هر فعالیت برنامه نویسی می توانید از آن استفاده کنید. با کمک پایتون می توانید بازی، صفحات وب، ریاضیات، یادگیری ماشین و غیره ایجاد کنید. بنابراین، پایتون نه تنها ساده ترین زبان برای شروع برنامه نویسی است، بلکه یکی از مفیدترین زبان ها در این زمینه است.

دوره های برنامه نویسی

چگونه برنامه نویسی را شروع می کنید؟

بهترین راه برای شروع، یافتن دوره های برنامه نویسی، کتاب ها و کلاس های شخصی برای مبتدیان است. اگر فقط می خواهید آن را امتحان کنید، توصیه می کنیم برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای، دوره های کدنویسی را از Leading Instructors بگذرانید.

با این حال، اگر می خواهید به سرعت یک توسعه دهنده نرم افزار شوید و برنامه نویسی را یاد بگیرید، باید روی آموزش سرمایه گذاری کنید. در این راستا دوره های برنامه نویسی برای مربیان ارشد بهترین ایده برای شروع و یادگیری این مهارت است. همچنین همانطور که قبلا ذکر شد تماشای آموزش برنامه نویسی کافی نیست و باید همزمان کد بنویسید و به تدریج سطح مهارت و تسلط خود را افزایش دهید.

به این مقاله اشاره می کند