آغاز مبارزه با قطعات و لوازم یدکی خودروهای قاچاق و تقلبی


وزارت صنعت، معدن و تجارت مبارزه با قاچاق لوازم یدکی و لوازم یدکی را از ۱۵ فروردین ماه سال جاری آغاز می کند.

به گزارش برچین خودرو، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در خصوص این طرح گفت: با این رویه عملیاتی نه تنها به دنبال برخورد سلبی و تنبیهی با واحدهای عرضه کننده هستیم، بلکه در نظر داریم تا یک طرح را تهیه کنیم. بسته بندی رسانه ای و ایجاد بسترهای فرهنگی برای جذب آنها حمایت و همکاری با مردم برای عدم استفاده از کالاهای قاچاق و تقلبی است.

محمدمهدی بردران، تکمیل سامانه جامع بازرگانی در حوزه لوازم یدکی خودرو، نظارت مستمر و مؤثر سازمان ملی استاندارد محصولات تقلبی، اقدامات قاطع نهادهای نظارتی و قضایی در خصوص کالاهای قاچاق و تقلبی و با اطلاع رسانی به مردم برگشتم.

قائم مقام وزیر صمت یادآور شد: همچنین راهکارهای دیگری از جمله ارائه قابلیت ردیابی جامع و الکترونیکی و استعلام قطعات مورد تایید از طریق سامانه جامع تجارت، امکان خرید آنلاین قطعات تایید شده خودرو از فروشندگان مورد تایید در اپلیکیشن های پرکاربرد و اخذ مجوز مشترک وجود دارد. فروشگاه اینترنتی اتحادیه های مرتبط.» اتحادیه کسب و کار مجازی نیز در این طرح مشارکت دارد.

رئیس کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و جعل وزارت صمت ادامه داد: همانطور که اشاره شد در داخل کشور تولید نمی شود.

وی کوتاه کردن مراحل صدور مجوز تولید و واردات را برای کاهش انگیزه تولیدکنندگان و واردکنندگان قاچاق در اجرای این طرح ضروری دانست و گفت: توجه به کالاهای قاچاق یا تقلبی.

برادران تاکید کرد: روند شناسایی، ضبط و امحای کالاهای قاچاق و تقلبی قطعاً مردم را آگاه می کند و در نظر داریم با همکاری مراجع و نهادهای مسئول سازوکار جرم را طوری طراحی کنیم که به نفع قاچاق و کلاهبرداری نباشد. مربوطه

لازم به ذکر است جلسه هماهنگی با حضور نمایندگانی از مراجع متولی از جمله معاون دادستان عمومی و انقلاب، ستاد مبارزه با قاچاق انسان، سازمان ملی استاندارد، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تعزیرات حکومتی و … برگزار شد. . در وزارت صمت جزئیات عملیاتی این طرح بررسی شد که در جلسات قبلی توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفت.