آشنایی با موثرترین روش های بهینه سازی موتورهای جستجو


با پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال و تکنولوژی و تغییرات سریعی که در حوزه فناوری های مختلف شاهد آن هستیم، حتما حداقل یک بار به فکر راه اندازی یک کسب و کار آنلاین و داشتن یک وب سایت بوده اید.

البته با توجه به قوانین و استانداردهای سئو که گوگل برای نمایش یک وب سایت در نتایج موتورهای جستجو در نظر گرفته است، داشتن نکات مربوطه برای ارتقاء ضروری است. سئو بدانید که با روش های ابتدایی و صحیح می توانید در نهایت سایت خود را در صفحه اول نتایج گوگل ببینید! پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قبل از اینکه به روش‌های موثر برای بهبود سئوی خود بپردازیم، ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که برخی از این راه‌حل‌ها ممکن است فقط برای یک صفحه کار کنند. اما توجه به این نکات کوچک و توجه به جزئیات سئوی یک صفحه در نهایت به سئوی کلی یک وب سایت کمک می کند.

اولین چیزی که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید معیارهای طراحی است. در واقع، هر مشکلی در کد HTML و طراحی وب سایت، که گوگل کشف کند، تأثیر منفی بر رتبه سایت شما خواهد داشت، اما سئو چیست؟ و در کجا اعمال می شود؟

توجه داشته باشید که انتخاب دامنه یا URL مناسب نیز در افزایش سئو موثر است. در واقع آدرس سایت شما باید برای کاربران بدون پیچیدگی و مبهم باشد و در ذهن آنها بماند. این کار کاربران را مستقیماً به آدرس سایت شما هدایت می کند، آنها وارد صفحه کسب و کار شما می شوند و شما نیازی به جستجو در گوگل و اطلاع از سایر رقبای خود نخواهید داشت! هر صفحه جدیدی که ایجاد می کنید دامنه اصلی شما را دنبال می کند.

برای اینکه یک صفحه از سایت شما سریعتر و بهتر توسط موتورهای جستجو شناسایی شود، بهتر است کلمه ای که آن صفحه را به زبان انگلیسی نشان می دهد و یک کلمه کلیدی مناسب در نظر بگیرید.

عنوان مناسب و مناسب

فراموش نکنید که عنوان و متا تگ مناسب را انتخاب کنید!

یکی دیگر از موارد بسیار مهم و موثر در بحث سئو، انتخاب عنوان مناسب برای صفحه مورد نظرتان است. در واقع این عنوان است که محتوای مورد نظر شما را به موتورهای جستجو تحویل می دهد. عنوان یا عنوان متا تگ متنی است که وقتی ماوس خود را بالای صفحه می برید برای شما ظاهر می شود.

البته توجه داشته باشید که این عنوان با عنوانی که برای مقاله خود با تگ H1 انتخاب می کنید متفاوت است. همچنین بهتر است از کلمه کلیدی در این عنوان برای بهبود سئوی خود استفاده کنید.

نکته مهم دیگری که برای بهینه سازی سئو باید به آن توجه کرد متا تگ است. هنگام جستجوی کلمه در گوگل، پس از مشاهده نتایج جستجو، در کنار هر عنوان خلاصه ای از مطالب نیز وجود دارد. همانطور که مشاهده می کنید.

لازم است این توضیحات که حاوی کلمه کلیدی مورد نظر شما نیز می باشد را در قسمت متای توضیحات بنویسید.برای انتخاب تصاویر دقت کنید که تصاویر در اندازه استاندارد باشند. در غیر این صورت کاربر با بازکردن صفحه شما و بارگذاری نکردن تصاویر گیج شده و سایت شما را ترک می کند که تاثیر منفی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.

برای تقویت سئو، به جز تعرفه سئو آنقدر مهم است که گاهی لازم است نکات ریز و در عین حال مهم را رعایت کرد. هر تصویر در سایت دارای برچسبی به نام تگ Alt است که به معنای متنی است که در صورت باز نشدن تصاویر در سایت به جای تصویر نمایش داده می شود.

بهتر است یک کلمه کلیدی در این متن جایگزین قرار دهید تا گوگل آن را ببیند.

آموزش سئو وردپرس

۱- نمایش سایت با www یا بدون www

در بعدی آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو، باید بدانیم که برای بهبود رتبه سایت و انجام بهترین سئوی سایت باید از نوعی آدرس دهی استفاده کرد. به عبارت دیگر، یک سئوکار با تجربه می داند که باید سایت را یا با www یا بدون www نمایش دهد، زیرا موتورهای جستجوی گوگل تنها یکی از آنها را برای ایندکس یا ایندکس بهتر محتوا انتخاب می کنند. برای این منظور می توانید با انتخاب گزینه General آدرس اصلی سایت مورد نظر را از تنظیمات وردپرس تنظیم کنید.

۲- افزونه سئوی وردپرس را انتخاب کنید

بعد از اینکه سئو تنظیمات لازم را برای سایت انجام داد، در مرحله بعد افزونه سئو را انتخاب کنید تا بهترین و بهینه محتوا در سایت آپلود شود. اگر بخواهیم بهترین افزونه های سئو وردپرس را از نظر محبوبیت و کارایی عالی ارائه کنیم، می توان به yoast seo و همه در یک بسته سئو در بحث آموزش اشاره کرد. وب سایت Mahara Seo همچنین می تواند یک گزینه عالی برای تولید محتوای منحصر به فرد و بهینه باشد. برای سفارش با انگشتر با ما تماس بگیرید با مهرآرا تماس بگیرید.

به خاطر داشته باشید که داشتن یک افزونه سئو برای سایت وردپرسی شما برای ایجاد محتوای عالی کاملا ضروری و ضروری است.

۳- گوگل مپ

در ادامه بررسی نکات مهم در آموزش سئو باید یکی از بهترین راه های ایندکس مطالب توسط موتورهای جستجوگر گوگل را معرفی کنیم که نقشه گوگل یا نقشه سایت است که معمولا با فرمت xml تولید می شود و باعث ایجاد لینک می شود. سایت مهم لیست شده است و از این طریق کمک زیادی به سرعت بخشیدن به ایندکس مطالب در گوگل می کند. البته باید بدانیم که محتوای با استفاده از نقشه گوگل به تنهایی تضمینی برای افزایش سئو در وردپرس نیست.

۴- سایت را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید

پس از انجام این مراحل مهم، کار سئو ثبت حرفه ای یک سایت در کنسول جستجوی گوگل؛ کنسول جستجوی گوگل دارای ویژگی های بسیاری مانند: ارائه آمار روزانه ورودی های گوگل، نمایش صفحات با بیشترین ورودی های گوگل، نمایش کلمات جستجو شده توسط کاربران مختلف در گوگل و نمایش بک لینک های داخلی و خارجی است.

در بحث آموزش بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز می تواند نکات بسیار مهمی را در اختیار کاربر قرار دهد تا بتواند نوع عملکرد سایت را بررسی کند و در نهایت بهترین تصمیم را برای انجام سئوی صحیح و اولیه بگیرد.

محتوای با کیفیت و منحصر به فرد بنویسید

۵- نگارش با کیفیت و محتوای منحصر به فرد

یک سئوکار حرفه ای این نکته را می داند که حتی اگر تمام اصول و قواعد مهم سئو را رعایت کند اما محتوای آپلود شده در سایت کیفیت لازم را نداشته باشد، تاثیر کافی نخواهد داشت! زیرا تولید محتوا به استانداردهای اولیه بستگی دارد سئو یکی از مهمترین نکات در بحث آموزش سئو می باشد.

مهمترین نکته ای که در تولید محتوای باکیفیت باید به آن توجه کرد، یافتن کلیدواژه محوری با افزونه سئو با استفاده از کلمه کلیدی در عنوان و توضیحات مقاله و ایجاد محتوایی است که نیازهای کاربر را برآورده کند، نه فقط گوگل و ….

۶- به حداکثر رساندن دیدگاه ها

یکی دیگر از اصول مهمی که در سئوی وردپرس تاثیر زیادی دارد که در این آموزش سئو به آن می پردازیم، قرار دادن نظر مخاطبان در سایت است. کاربرانی که در سایت شما نظر می گذارند را برای جذب لینک بلاک کنید. نکته دیگر این است که به نظرات بازدیدکنندگان خود پاسخ دهید و توجه داشته باشید زیرا تاثیر مثبتی در افزایش بازدید سایت شما خواهد داشت.