آخرین نسخه بتا اندروید ۱۳ قبل از انتشار نسخه پایدار منتشر شد


گوگل آماده است تا اندروید ۱۳ را در اختیار کاربران قرار دهد و قبل از انجام این کار، اندروید ۱۳ بتا ۴ را منتشر کرده است که آخرین نسخه برای “تست و توسعه” است. Android 13 Beta 4 عمدتاً در مورد برخی از کارهای تکمیلی قبل از انتشار پایدار است.

اندروید ۱۳ بتا منتشر شد

آخرین نسخه سیستم عامل برخلاف به‌روزرسانی‌های بتای قبلی، اندروید ۱۳ بتا ۴ هیچ ویژگی جدیدی را معرفی نمی‌کند. اما ثبات پلتفرم به دست آمده توسط Android 13 Beta 3 را بازیابی می کند. این برای توسعه دهندگان است تا قبل از انتشار پایدار، تمام بررسی های سازگاری و آزمایش به روز رسانی ها را انجام دهند.

بتا ۴ همچنین تمام لایه‌های برنامه کاربردی مانند APIهای SDK و NDK، رفتارهای سیستم رو به روی برنامه و محدودیت‌های رابط‌های غیر SDK را خاتمه می‌دهد. اساساً اندروید ۱۳ بتا جدید تقریباً همه چیز را برای توسعه دهندگان دارد تا برنامه های خود را برای سازگاری بهتر و حتی ویژگی های اندروید ۱۳ آزمایش کنند.

Android 13 بر روی ویژگی‌های مختلف حریم خصوصی مانند مجوزهای اعلان، انتخابگر عکس و موارد دیگر تمرکز دارد. همچنین برخی تغییرات بصری را در قالب تم های جدید Material You (برای نمادهای برنامه نیز)، پشتیبانی از زبان برای هر برنامه، پشتیبانی بهتر از دستگاه های صفحه نمایش بزرگ و غیره اضافه می کند. همچنین از بلوتوث LE، ویدیوی HDR و استانداردهای “مدرن” بیشتر پشتیبانی می کند.

نسخه جدید اندروید ۱۳ بتا ۴ به صورت خودکار به‌عنوان یک به‌روزرسانی هوایی برای افرادی که قبلاً در برنامه بتا ثبت‌نام کرده‌اند در دسترس است. کسانی که می خواهند آن را امتحان کنند می توانند در اینجا ثبت نام کنند. همچنین برای دستگاه‌های Pixel و برخی از تلفن‌های دیگر OEM در دسترس است. برای وضوح بیشتر، می توانید لیست دستگاه های سازگار با Android 13 را بررسی کنید.

در مورد در دسترس بودن پایدار اندروید ۱۳، گوگل جدول زمانی دقیقی را اعلام نکرده است، اما اطلاعات نشان می‌دهد که چند هفته دیگر به آن زمان می‌رسیم. ما به روز رسانی های بیشتری در این مورد ارائه خواهیم کرد. پس با دانوتیک همراه باشید!