آخرین به‌روزرسانی مایکروسافت اج استفاده از RAM و CPU را با یک ترفند ساده کاهش می‌دهد – Geek Review


لوگوی Microsoft Edge روی آب.
مایکروسافت

اواخر سال گذشته، مایکروسافت اج یک حالت صرفه جویی در باتری به دست آورد که تقاضای مرورگرها را از منابع سیستم کاهش می دهد. اما این «صرفه‌جویی در انرژی» سرعت Edge را نیز کمی کاهش می‌دهد و تجربه مرور شما را با مشکل مواجه می‌کند. به همین دلیل است که آخرین به‌روزرسانی Edge با بهبود ویژگی Sleep Tab رویکردی فعال‌تر برای کارایی دارد.

مایکروسافت اج در اواخر سال ۲۰۲۱ با به‌روزرسانی نسخه ۸۹، «برگه‌های خواب» را دریافت کرد. این ویژگی بسیار ساده است – اگر از تب استفاده نمی‌کنید، به «خواب» می‌رود که مصرف CPU و RAM مرورگر را تا ۹۹ درصد و ۸۵ درصد کاهش می‌دهد. ٪ در هر برگه (طبق گفته مایکروسافت، یعنی). برگه خواب بدون اطلاع کاربر اتفاق می افتد، زیرا برگه ها با کلیک بر روی آنها دوباره فعال می شوند.

حاشیه، غیرمتمرکز

اما نسخه ۱۰۰ به روز رسانی اج همه چیز را یک قدم فراتر می برد. به طور متوسط، ۸ درصد از برگه‌های اضافی در حالت خواب قرار می‌گیرند و Edge اکنون «صفحه‌هایی را هدف قرار می‌دهد که یک نمونه مرور را با صفحه دیگری به اشتراک می‌گذارند».

بله، جمله بندی مایکروسافت در اینجا بسیار عجیب است – حدس علمی ما، برای ارزش آن، این است که این شرکت در مورد یک مرورگر صحبت می کند. زمینه هانه موارد بنابراین، اگر دو برگه Google Docs برای به اشتراک گذاشتن منابع سیستم با هم ارتباط برقرار کنند، ممکن است یکی از آنها به حالت خوابیده شود. (وقتی مطمئن شدیم این مقاله را به روز خواهیم کرد.)

علاوه بر این، منوی Edge Performance اکنون دارای یک ترفند «ذخیره حافظه تخمینی» است. این نمودار کوچک به شما نشان می دهد که چند تب در حالت خواب و همچنین تمام حافظه ای که به دلیل این ویژگی ذخیره می کنید.

مایکروسافت اج باید به طور خودکار به روز شود. با این حال، می توانید با چسباندن به روز رسانی را مجبور کنید edge://settings/help در نوار آدرس Edge و Enter را فشار دهید. (Edge به شما می گوید که آیا آخرین نسخه را اجرا می کنید یا خیر.)

منبع: مایکروسافت